Skaņas un arhitektūras saplūdums

29. maijā Randenes sākumskolnieki apmeklēja divas mācību nodarbības Daugavpils Zinoo centrā. Tā bija skaņas un arhitektūras nodarbība. Abas nodarbības tika piedāvātas programmas ”Latvijas skolas soma” finansējuma ietvaros.

Skaņas nodarbībā skolēni uzzināja, vai mūzika ir saistīta ar dabaszinātnēm? Kādas fizikālas parādības notiek brīdī, kad koncertā klausāmies vai radām mūziku? Kāpēc dažādi materiāli rada atšķirīgu skaņu?

Toties arhitektūras nodarbībā visi aktīvi līdzdarbojās, mēģinot uzbūvēt visaugstāko un izturīgāko māju. Tāpat noskaidroja, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam, kāpēc dažas celtnes ir kultūrvēsturiski pieminekļi, bet citas nav. Kādu celtni būtu jāceļ mūsdienās, lai tā ar laiku kļūtu par labās arhitektūras paraugu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *