Skatuves runas konkurss “Vuolyudzāni”

Konkursanti Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā

26. aprīlī Rēzeknē notika 14. skatuves runas konkurss “Vuolyudzāni”. Konkursa mērķis ir iepazīt novada literatūru un folkloru, izkopt latgaliešu rakstu valodu, kā arī novērtēt konkursantu prasmi atklāt daiļdarba noskaņu. Konkursā piedalījās pirmsskolas vecuma un 1.-12. klašu skolēni.

No Špoģu vidusskolas piedalījās pirmskolas izglītības programmas sešgadīgo grupiņas “Sprīdīši” audzēkņi Ilze Koluža un Niks Gordijenko.

Ilze lasīja A.Egloja dzejoli “Varaveiksna” un A.Jurdža dzejoli “Zīdu meita”, bet Niks lasīja Madsolas Joņa dzejoli „Vokors” un J.Silkāna dzejoli “Myusmere”. Konkursa dalībniekiem bija iespēja apmeklēt arī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”.

Bērni  guva pozitīvas emocijas un jaunu pieredzi. Abi bērni par piedalīšanos  konkursā saņēma atzinību.
Šis pasākums bija visnotaļ pozitīvs. Visi apkārt bija atvērti un draudzīgi. Priecē, ka pasākuma organizatori ir cilvēki, kuri cenšas popularizēt latgaliešu kultūru,  valodu.

Kas gan cits rūpēsies, lai tā nepazustu, ja ne mēs paši?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *