Skola, kurā jūtamies labi

6.februārī esošie un pensionētie skolotāji, tehniskie darbinieki, audzēkņi, absolventi un viesi pulcējās Medumu skolas zālē, lai atzīmētu skolas 95 gadu jubileju, lai uz brīdi pieskartos vēsturei, atceroties svarīgākos brīžus skolas dzīvē un izjūtas, kas reiz saistījās ar skolu, un priecātos par atraktīvajiem un talantīgajiem skolēniem, kas nu jau ieraksta jaunu lappusi skolas vēsturē.

Skolas dzīve, tāpat kā jaunas dzīvības ienākšana šai pasaulē, sākas ar dzimšanas apliecību, kas tika izsniegta tālajā 1921.gadā Ilūkstes apriņķa Lauceses pagasta Medumos. Tika pieminēti gan aizraujošie trīsdesmitie un traģiskie četrdesmitie, gan cerību pilnie piecdesmitie un sešdesmitie, gan romantiskie septiņdesmitie, sociālistiskie astoņdesmitie un pārbūves pārņemtie deviņdesmitie. Un kas tad būtu skola bez skolotājiem un skolēniem? Pēc direktores Vitas Skvorcovas uzrunas ar klusuma brīdi tika pieminēti mūžībā aizgājušie absolventi, skolotāji, darbinieki…

Skola – tas ir ceļojums Visumā, kur katru mirkli tiek atklātas zvaigznes un zvaigznāji. Un tieši skolotāji ir tie, kas mudina jauniem atklājumiem. Tādēļ kopā ar vakara vadītājiem Viju Ciršu, Līgu Surmoviču, Dmitriju Ivanovu, Ēriku Gusevu, Zvaigžņu Meiteni (Olgu Petkuni) un Astroloģi (Ilonu Jevsejevu) tika izstaigāti skolas pakāpieni un sumināti pensionētie skolotāji un bijušie kolēģi – Janīna Bambāne, Anna un Igors Spogi, Irīna Žunda, Valentīna Kropa, Alla Savicka, Ņina un Mečislavs Koroļi, Marjans Staševskis, Gaļina Kiseļova, Marija Buceniece, Ludmila Bravina, Olga Jaunmuktāne, Alina Šimane, Valija Grīslere, Sergejs Bogdanovs un skolas ilggadējais direktors Jānis Stikāns.

Absolventi kavējās atmiņās un pateicās skolotājiem par sirds siltumu, attaisnotu nepiekāpību un iegūtajām zināšanām, kuras palīdzēja turpmākajās izglītības un dzīves gaitās.

Muzikālus, literārus un sportiskus priekšnesumus sniedza instrumentālais ansamblis “Con brio” un meiteņu popgrupa (vad. Nataļja Ogurcova), tautas deju kolektīva jaunākā grupa (vad. Olga Goršantova), 4.klase daiļlasītāji (Inesa Gornovska) un 6.klases dejojošie sportisti (Edgars Gaidamovičs).

Skolu jubilejā sveikt bija ieradušies daudzi draugi, atbalstītāji un kolēģi. Paldies par sirsnīgajiem vārdiem, dāvanām un atbalstu Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītājai Irēnai Bulašai un Medumu pagasta pārvaldes vadītājam Nikolajam Poltavecam.

Paldies visiem skolotājiem, skolēniem un darbiniekiem par ieguldīto darbu skolas salidojuma plānošanā un organizēšanā. Paldies skolotājiem-senjoriem un absolventiem par iespēju un vēlēšanos ierasties svētkos.

Viens no iemesliem, kādēļ jūtamies kādai skolai piederīgi, ir tas, ka šo vietu un vidi izjūtam kā savējo. Nav būtiski, ko citi domā un runā, bet dzimto skolu ir gan patīkami atcerēties, gan atgriezties tajā pēc pāris vai vairākiem desmitiem gadu. Katram no mums ir savs stāsts par skolas laikiem, par kādu skolotāju vai klasesbiedru, par saviem darbiem un nedarbiem. Tā ir atgriešanās bērnībā, bet varbūt nostalģija pēc jaunības delverībām. Un jo biežāk mēs atceramies, jo pārliecinošāk izjūtam piederību savai skolai.

Lai svētkos gūtās pozitīvās emocijas un gandarījums dod mums spēku un enerģiju darboties un būt lepniem, ka esam piederīgi Medumu skolai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *