Skolas somā lelles un skulptūras

22. maijā Randenes sākumskolas skolēni, realizējot Latvijas valsts simtgades programmu „Latvijas skolas soma”, devās neaizmirstamā braucienā uz Preiļu leļļu karaļvalsti un Kristus Karaļa kalnu Aglonā.

Preiļos māksliniece Jeļena Mihailova radījusi sevišķu valsti – tā domāta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Te dzīvo tikai lelles. No pirmā acu skatiena tās ir it kā parastas lelles, taču, paskatoties tuvāk, var redzēt kā viņas raud, tenko, koķetē, bur, priecājas.

Visas lelles ir roku darbs. Katrai ir savs tapšanas stāsts. Katrs lelles tērps ir grezns un izsmalcināts. Nekas šeit nav lieks vai bezgaumīgs.

Pēc kolekcijas apskatīšanas, skolēniem bija iespēja apģērbt smalkos „viduslaiku” kostīmus un ar vienas rokas mājienu pārtapt par prinčiem un princesēm, galma dāmām, musketieriem, baroniem un baronesēm. Visiem tika atbilstoši aksesuāri – dažādu krāsu parūkas, spalvām rotātas platmales, cimdi, špagas. To visu arī ir darinājusi māksliniece J. Mihailova.

Pēc Preiļiem mazie ceļotāji brauca uz Kristus Karaļa kalnu Aglonā. Tas izveidots 2006. gadā purvainā vietā un aizņem 20 hektārus. Vieta laika gaitā labiekārtota. Šeit izvietotas vairāk kā 360 koka skulptūras, kas lielākoties saistītas ar Bībeles tēmu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *