Skolēni devušies uz XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

No 6. līdz 12. jūlijam Rīgu pieskandinās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuros dalību ņems arī Daugavpils novada skolēni. Novada skolēni jau devušies ceļā uz galvaspilsētu, lai visas nedēļas garumā piedalītos mēģinājumos un plašajā svētku programmā.

Plaši pārstāvēta būs arī salīdzinoši nelielā, bet kultūras tradīcijām bagātā Vaboles vidusskola – ar folkloras kopu „Kanči” un trim tautas deju kolektīviem. 6.jūlija pēcpusdienā, gan mazāki, gan lielāki svētku dalībnieki pulcējās pie skolas, lai pamātu atvadas vecākiem un dotos tālajā ceļā. Vēl pirms ceļa tika rūpīgi pārbaudīti tērpi, somu saturs, pīti vainagi skolēnu autobusu rotāšanai.

Emīlija un Antra no jauniešu deju kolektīva „Aisma” ar nepacietību gaida šo grandiozo pasākumu, jo svētkos piedalīsies otro reizi. „Ir liels prieks pēc neskaitāmajiem mēģinājumiem un lielajām pūlēm atkal doties uz dziesmu un deju svētkiem. Visvairāk mēs gaidām koncertus un braucienu uz jūru, lai varētu atveldzēties no lielā karstuma,” neslēpa meitenes.

Vaboles vidusskolas folkloras kopas “Kanči” vadītāja Elga Kursiša atzina, ka uz svētkiem dodas ar ļoti patīkamām izjūtām, jo bērni ļoti gaidījuši šo pasākumu. „Ir apgūts ļoti plašs un skaists repertuārs, ko varēsim izmantot arī turpmāk, citiem koncertiem. Lai gan mani audzēkņi dziesmu un deju svētkos piedalīsies pirmo reizi , mana sirds ir mierīga, ka viss būs labi, tā kā viņi ir pieraduši katru gadu braukt uz nometnēm un salidojumiem, un prot tikt galā ar slodzi,” tā E.Kursiša.

Pirms iekāpšanas autobusos, pēdējās svarīgās norādes un atvadu sveicienus teica Vaboles vidusskolas direktore Elita Skrupska. Vaboliešus pavadīja arī Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša, kura novēlēja, lai prieks par svētkiem saglabājas visas nedēļas garumā un arī svētdien, braucot mājup, seju rotātu smaids un gandarījums par to, ka viss labi veicās.

Atgādinām, ka Daugavpils novadu svētkos pārstāvēs 7 tautas deju kolektīvi, trīs kori, divas folkloras kopas un viens pūtēju orķestris. Kopā no novada svētkos piedalīsies 366 novada skolēni un skolotāji no 12 izglītības iestādēm.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *