Skolēni turpina piepildīt savu “Latvijas skolu somu”

Š.g. 3.decembrī Medumu pamatskolas 5., 6., 8. klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devās braucienā uz Daugavpils novadpētniecības muzeju un Skrošu rūpnīcu. Muzejā mēs gan klausījāmies izzinošu stāstījumu par fotogrāfijas attīstību no agrākiem laikiem līdz mūsdienām, gan darbojāmies praktiski. Uzzinājām, ka pirmās fotogrāfijas bija uz metāla plāksnes, ka ejošu cilvēku iemūžināt nevarēja, toties, lai nofotografētu, vienmēr bija vajadzīga gaisma. Redzējām dažādu laika posmu fotokameras. Radās interese, atgriežoties mājās, aplūkot vecvecāku fotoalbumus. Daugavpils skrošu rūpnīcas vēsture aizsākās 19. gs. beigās, bet līdz mūsdienām ir saglabājies un pilnveidojies tās darbības process. Padomju Savienībā tā bija viena no četrām šāda tipa ražotnēm. Tagad šeit izgatavo svina skrotis, rentkuļus, patronas. Mūs pārsteidza gan augstais tornis, kur sākas ražošanas darbs, gan dziļā aka, kur beidzas svina skrošu ceļš. Pēc ekskursijas vadītāja interesantā stāstījuma un rūpnīcas apskates katrs varējām izbaudīt šaušanas prasmi. Iesakām arī citiem apskatīt šo objektu un apmeklēt muzeja nodarbību “Vecās fotogrāfijas stāsts”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *