Skolēnu sacensības florbolā

Februārī novada skolas noskaidroja labākās komandas florbolā dažādās vecuma grupās. Kaut arī florbols tikai otro gadu ir novada skolēnu sporta spēļu programmā, tas kļuvis par populārāko novada skolēnu sporta spēli. 2015./2016. gadā florbola sacensības papildināja 2 sacensības – pirmo reizi sacentās vidusskolu vecuma grupas meitenes un 2002. gadā dzimušie zēni.

Vidusskolu vecuma grupas zēni un meitenes spēlēja Sventē, Meitenēm pieteicās tikai 2 komandas Vaboles un Sventes vidusskolas, bet spēle izvērtās ļoti saspringta un emocionāla. Pamatlaiks beidzās neizšķirti 2:2, bet pagarinājumā skatītājiem par lielu prieku uzvarēja mājinieces, skolotājas Allas Petrovskas vadītās Sventes meitenes.

Vidusskolu vecuma grupas zēniem startēja 3 komandas – Špoģu, Vaboles un Sventes vidusskolas. Stiprākie izrādījās skolotāja Sergeja Pavlova trenētie Špoģu vidusskolas zēni, kuri ar rezultātu 4:3 uzvarēja Sventi un 4:1 Vaboli. Spēlē par otro vietu līdzīgi, kā meiteņu spēlē sacentās Vaboles vidusskola pret Sventes vidusskolu un arī šeit pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, pagarinājumā arī neizdevās noskaidrot uzvarētāju, bet soda metienos precīzāki bija vabolieši ar to nedaudz kompensējot meiteņu zaudējumu.

2000. gadā dzimušajiem zēniem sacensības notika Silenes pamatskolā. Uzreiz jāsaka liels paldies galvenajam tiesnesim Aleksandram Puzirevskim, kurš no sagrieztām OSB loksnēm bija iekārtojis lielisku florbola laukumu, kurš ne vizuāli ne funkcionāli neatpaliek no tradicionālajiem laukumiem ar dārgām plastmasas apmalēm. Spēle uz laukuma ar īstām apmalēm radīja skolēniem labu sportisku noskaņu un svētku sajūtu. Sacensībām bija pieteikušās 8 skolas, diemžēl autobuss salūza Vaboles vidusskolas komandai, kuri bija nopietni gatavojušies šim turnīram, līdz ar to spēlēja 7 komandas, kuras tika izlozētas 2 apakšgrupās. Labākās 2 komandas no ktras apakšgrupas tikās pusfinālā, pēc tam uzvarētāji spēlēja par 1.vietu un zaudētāji par 3. Bez zaudējumiem līdz pusfinālam nonāca Kalupes un Naujenes pamatskolas, arī pusfinālos viņi uzvarēja, bet finālā kādam bija jāzaudē, šoreiz tie bija naujenieši, kuri izcīnīja 2.vietu. Par uzvarētājiem kļuva Vitālija Aļeksejeva trenētā Kalupes pamatskolas komanda. Spēlē par trešo vietu Lāču pamatskola uzvarēja Medumu pamatskolu.

Zēniem, kuri dzimuši 2002. gadā un jaunāki sacensības arī notika Silenes pamatskolā. 6 komandas spēlēja apļa turnīru, katra tiekoties ar katru. Visās spēlēs uzvarēja un 1. vietu izcīnīja Vitālija Aļeksejeva trenētie kalupieši. Ļoti sīva cīņa bija par pārējām vietām uz goda pjedestāla. Silene, Naujene un Birznieki ļoti līdzīgi cīnījās savā starpā un šajā cīņā veiksmīgāki izrādījās Birznieku pamatskolas zēni, kuri izcīnīja tik pat punktus cik Silene, bet tā kā bija pārāki savstarpējā spēlē, tad Birznieki 2.vietā, Silene 3. vietā, bet Naujenes pamatskola atpaliekot par 1 punktu palika ceturtā.

Uzvarētāji zēniem vidusskolu grupā-Špoģu vidusskola un uzvarētāji zēniem dzimušiem 2000.g.un jaunākiem-Kalupes pamatskola, piedalīsies Latgales reģiona skolēnu sporta spēļu florbola sacensībās.
Visus florbola sacensību rezultātus, kā arī foto no sacensībām var atrast Izglītības pārvaldes mājas lapā.

Rezultāti:

FLORBOLS Vidusskolu vecuma grupas zēni un meitenes; 09.02.2016; Sventes vidusskola
FLORBOLS 2000. gadā dzimušie un jaunāki skolēni; 16.02.2016; Silenes pamatskola
FLORBOLS 2002. gadā dzimušie un jaunāki skolēni; 23.02.2016; Silenes pamatskola

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *