Skolotājiem pateicās par ieguldītajiem darba dzīves gadiem (papildināts ar video)

Daugavpils novada izglītības iestāžu skolotāji un vadītāji, Skolotāju dienas priekšvakarā, pulcējās svinīgā pasākumā, lai kopīgi atzīmētu labi padarīta darba svētkus. Skolotāju dienai veltīts svinīgais pasākums ir neatņemama novada tradīcija, kuras laikā tiek sumināti skolotāji, kas velta sevi jaunās paaudzes izglītošanā.

Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska savā uzrunā norādīja, ka skolotāja arods ir ļoti grūts, kurā ir nepieciešams prast būt pacietīgam, saprotošam un jāprot atrast risinājumi visdažādākajās situācijās. “Es jums novēlu stipru veselību, izturību un enerģiju. Lai jūsu radošais gars plaukst un zeļ, tad ziedēs arī mūsu bērni, skola un novads!”, tā J.Jalinska.

Izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša savukārt norādīja, ka būt par skolotāju ir sūtība vai nolemtība. ”Liktenis tik grūtu darbu uztic tikai garā stiprākajiem un dvēseles bagātākajiem cilvēkiem, kas spējīgi būt par iedvesmas un jaunrades avotu, kas ir aicināti saglabāt sevī un savos audzēkņos vēlmi palūkoties aiz apvāršņa maliņas.”

Skolotāju dienā tika sveikti 5 šogad pensionējušies skolotāji – pateicība par aizvadītajiem darba dzīves gadiem tika veltīta Ārijai Avdejevai (Špoģu vsk.), Viktoram Kovaļovam (Biķernieku psk.), Inārai Miglānei (Vaboles vsk., Nīcgales psk.), Marijai Smirnovai (Salienas vsk.) un Marjanam Staševskim (Randenes psk.).

Šī gada jauno mācību gadu uzsāka 9 jaunie speciālisti – sveikta tika Ilona Kablanova (latviešu valoda un literatūra, Vaboles vsk.), Raivis Kokins (sports, mājturība un tehnoloģijas; Lāču psk.), Marta Koļcova (krievu valoda, Skrudalienas psk.), Ludmila Kondrašova – Lutinska (sākumskolas skolotāja, Skrudalienas psk.), Olita Kukjāne (vēsture, sociālās zinības, politika un tiesības; Zemgales vsk.), Jūlija Peceviča (mūzika; Lāču psk.), Ligita Rubine (ķīmija un fizika; Nīcgales psk.), Inese Skrinda (vēsture un kulturoloģija; Vaboles vsk.) un Tatjana Sorokina (angļu val., Salienas vsk.).

Daugavpils novada dome kopā ar Izglītības pārvaldi, turpinot pagājušā gada aizsākto tradīciju, ar apbalvojumiem sveica tos skolotājus, kuri tieši šajā gadā svin 25,30,35,40 un 45 skolotāju darba gadus.

Šogad 25 dzīves darba gadus svin Veneranda Kucina (Vaboles vsk.), Maruta Kuzmina (Tabores psk.), Inese Locika (Naujenes psk.), Ņina Ļipina (Naujenes PII “Rūķītis”), Aija Ozoliņa (Špoģu vsk.), Inese Sauša (Kalupes psk.), Žanete Serpāne (Silenes psk.), un Svetlana Surgutova (Špoģu vsk.).

30 gadus novada bērnu izglītošanā ir veltījusi Jekaterina Davidova (Medumu internātpsk.), Eleonora Griškjāne (Silenes psk.), Nataļja Ivanova (Naujenes PII “Rūķītis”), Valentīna Ivanova (Špoģu vsk.), Alla Grīnfelde (Sventes vsk.), Marina Karņicka (Zemgales vsk.), Biruta Ondzule (Sventes vsk.), Sergejs Pavlovs (Špoģu vsk.), Inna Pipčenko (Sventes vsk.) un Larija Trofimova (Špoģu vsk.).

Ar 35 darba gadiem tika sveikta Zoja Jevdokimova (Medumu internātpsk.) un Aleksandrs Sibircevs (Sventes vsk.).

40 gadi skolotāja darbā nostrādāti Irinai Adahovskai (Medumu internātpsk.), Aleksandram Petkevičam (Zemgales vsk.) un Olgai Petkevičai (Zemgales vsk.).

45 darba gadus skolēniem veltījuši divi Medumu internātpamatskolas skolotāji – Gaļina Koršņakova un Nils Piščuļonaks.

Īpašie jubilāri skolvadībā: ar 15 gadiem skolas administrācijā tika apbalvota Tatjana Bojaruņeca (Silenes psk.) un Antra Dombrovska (Špoģu vsk.), ar 20 gadiem – Iveta Guģe (Nīcgales PII “Sprīdītis”) un Antija Vēvere (Nīcgales psk.). Kalupes pamatskolā šogad divas dubuljubilāres – ar 30 darba gadu stāžu skolotājas un 15 darba gadu pieredzi skolvadībā sumināja Irēnu Mukāni un 30 gadu skolotājas un 15 gadiem direktora amatā sveica Ināru Ondzuli.

Kā jau gadu desmitus, Swedbank sadarbībā ar pašvaldību Izglītības pārvaldēm, apbalvo Latvijas labākos pedagogus, ar mērķi apliecināt skolotāja profesijas nozīmi. Šogad par Swedbank balvas ieguvējām kļuva Vaboles vsk. fizikas, matemātikas un ekonomikas skolotāja Veneranda Kucina un Špoģu vsk. angļu valodas skolotāja Eva Vovka. Skolotājas tika uzslavētas par atvērtību inovācijām, māku skolēnos radīt interesi par mācību priekšmetu , kā arī novērtējot skolēnu sekmes un sasniegumus.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *