Smaids, prieks un laime Skolotāju dienas svētkos

Drīz jau atvadīsimies no oktobra. Neskatoties uz to, ka šīs mēnesis mums, kā arī daudziem, bija nepatīkamu pārsteigumu pilns, gribās pakavēts atmiņās, kā mēnesis sākas.

1. oktobrī ar mirdzošām acīm, ar smaidu, ar prieku no rīta mēs tiekamies skolā, lai katram skolēnam un ikvienam skolotājam dāvinātu neaizmirstamas un tikai pozitīvas emocijas.

Gadā ir tikai divas dienas, kurās mēs neko nevaram iesākt. Viena ir vakardiena, otra – rītdiena. Tāpēc Skolotāju diena bija tā īstā diena, lai smaidītu, priecātos, iedvesmoties un atstumt rūpes un bažas malā. 9. klases skolēni šogad skolotājiem sarīkoja īpašu dienu – Laimes dienu, jo ļoti gribēja, lai viņu sveiciens svētkos uzlādē skolotājus un paceļ augstāk spārnos. Ar vārdiem: „Mēs dāvinām Jums savu smaidu. Mēs dāvinām Jums savu prieku. Mēs dāvinām Jums mirkļus, kad paši bijām laimīgi”, sākas pirmā stunda skolotājiem. 9. klases skolēni sagatavoja un demonstrēja skolotājiem apsveikuma video ar bildēm no savas bērnības un skolas dzīves gaitām, kur paši smaidīja, priecājās, izklaidējas un jūtās laimīgi. Video apsveikumu var noskatīties šeit – drive.google.com
Lai katram skolotājam paliktu atmiņā 2021. gada 9. klases skolēnu ar labestību un smaidu izdomāti un piešķirti nomināciju graudi, katru skolotāju sveica un apbalvoja ar nominācijām un pasniedza diplomus „Sirsnīgākai un laipnīgākai direktorei”, „Taupīgākai un saimnieciskākai skolotājai”, „Enerģiskākai un draiskulīgākai skolotājai”, „Čaklākajam un pacietīgākajam skolotājam”, „Atjautīgākai skolotājai”, „Precīzākai un motivējošākai skolotājai”, „Acīgākai skolotājai”, „Izlēmīgākai un pārsteidzošākai skolotājai”, „Kreatīvākai un radošākai skolotājai”, „Smaidīgākai un dziedošākai skolotājai”, „Izveicīgākai skolotājai”, „Drosmīgākai skolotājai”, „Kustīgākajai un dejošākajai skolotājai”.

Stundas beigās šogad skolēni novēlēja skolotājiem vienīgo: „Esiet laimīgi!” un dāvināja domu graudus, vārdos sakot, ka tikai laimīgie saņem ko grib, pārējie dabū to, kas palicis pāri, ka tikai laimīgie bauda dzīvi, pārējie to tikai pacieš, ka tikai laimīgie dzīvo šodien un tagad un ir laimīgi!

Laimes diena turpinājās! 9. klases skolēni uz vienu dienu kļuva par mūsu kolēģiem, devās uz klasēm un, lai iejustos skolotāju lomā, turpināja vadīt mācību stundas skolēniem.

Dienas beigās pašpārvaldes vadītāja Evelīna Kursīte atzinās: „Šodien uz savas ādas izbaudījām skolotāju ikdienas darba prieku un smagumu. Pirmdien mēs atgriezīsimies uz skolu jau ar citādāku skatu uz dzīvi, uz jums un jūsu darbu”.

Oktobris mums vienmēr sākas ar Skolotāju dienas svētkiem, kad patiesi smaidām, priecājamies un esam laimīgi. Drūmajos rudens vakaros, ritinot atmiņā svētku dienas mirkļus, pārskatot video un bildes, vienlaicīgi uzsmaidām un noskumstam. Tas priecē un dziedē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *