Smilšu grauda pārvērtības

12. decembrī Randenes pamatskolas sākumskolas skolēni, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Latgales mākslas un amatniecības centru Līvānos. Skolēni iepazinās ar centra ekspozīciju “Amatnieki Latgalē 19.- 20. gadsimtā”.

Kā zināms, tad centra paspārnē vietu atradis arī Līvānu stikla muzejs. Visi muzejā izvietotie eksponāti ražoti kādreiz slavenajā Līvānu stikla fabrikā. Fabrikas sākumi meklējami 1887. gadā, taču diemžēl, pēc vairākām īpašnieku nomaiņām, 2008. gadā rūpnīca pārstāja eksistēt. Tās iekārtas tika aizvestas nezināmā virzienā. Toties saglabājusies unikāla vērtība no stikla fabrikas laikiem. Tā ir ekspozīcija “Līvānu stikla muzejs”. Kolekcija, kādas nav nekur Baltijā. Ar entuziastu un Līvānu novada pašvaldības uzņēmību, savulaik izdevās saglabāt Līvānu stikla fabrikas muzeja kolekciju – iespaidīgu laikmeta liecību.

Randeniešiem, tāpat kā jebkuram centra apmeklētājam, bija iespēja noskatīties Rīgas Kinostudijā tapušās dokumentālās filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem.

Apmeklējuma noslēgumā praktiska darbošanās meistara Aleksandra Lovgina vadībā – iespēja pašiem izveidot savu stikla priekšmetu stikla pūšanas darbnīcā “Stikls tavās delnās”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *