Spēle “Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēsi!”

Špoģu vidusskolas trim komandām bija dota lieliska iespēja piedalīties patriotiskajā spēlē “Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!”. “Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!” ir aizraujoša piedzīvojumu spēle brīvā dabā jauniešiem vecumā no 14 līdz 19 gadiem. Aktīvi spēlē iesaistījās 10.a klases komanda “Aurum”.  Komandas kapteinis Aivim Grigorjevam palīdzēja, Rolands Kolosovskis, Juris Švarnovičs, Kristīne Mozule, Violetta Surgutova un Kristīne Jackeviča, kā arī skolotāja Eva Vovka. 31. oktobrī  devāmies uz Daugavpils cietoksni, kur norisinājās spēles pusfināls. Kopā ar speciālistiem mēs katrs apguvām dažādas zināšanas un prasmes:
• Kā tika izcīnīta Latvijas brīvība;
• Kā sniegt pirmo medicīnisko palīdzību āra dzīves apstākļos;
• Kā orientēties pēc dažādām kartēm un kompasa;
• Komandu došana cīņubiedriem un komandu izpilde;
• Kā maskēties un pārvietoties slepus;
• Kas jāievēro, komplektējot ekipējumu.

Mēs uzzinājām, kas ir stingra disciplīna, ka sir komandas saliedētība, kā arī pārbaudījām savus spēkus dažādas aktivitātēs. Sākumā mums bija apmācības un pēc tam misijas skrējiens. Misijas laikā kopā ar savu komandu dienas laikā apgūtās prasmes un zināšanas bija jāmāk pielietot. Mēs veicām konkrētus uzdevumus un bija jāizdzīvo brīvības kauju dalībnieku cīņas, kādas notika, kad jaunās valsts bruņotie spēki cīnījās, lai nosargātu jaundibināto Latvijas Republiku pirms vairāk nekā 90 gadiem.

Spēles vadītājs bija grupas “Gainfast” solists, ielu vingrošanas kustības līderis un TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis. Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki saņēma diplomas un piemiņas veltes. Nākamgad noteikti piedalīsimies vēlreiz.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *