Špoģu mazpulks sporta spēlēs “Zaļais starts”

Špoģu vidusskolas mazpulcēni 1. maijā piedalījās Latvijas Mazpulku sporta spēlēs “Zaļais starts”. Šogad tās noritēja neierastā režīmā – attālināti. Tiešsaistē noklausījāmies sporta spēļu atklāšanu, tad sekoja starts. “WhatsApp” vietnē tika izveidota sporta spēļu uzdevumu un atbilžu grupa. Maršrutu, kura garums bija 5 km, katra komanda izvēlējās pēc saviem ieskatiem. Komandā bija četri dalībnieki – viens pieaugušais un trīs bērni. Visu sacensību gaitu fotogrāfijās un īsos video fiksēja fotogrāfs, kurš sekoja arī uzdevumu izpildei, deva norādījumus un nosūtīja spēļu organizatoriem vērtēšanai.

Komandā bija 4.a klases skolēni – Viktorija Davidoviča, Valērija Trofimova un Dāvids Ļaļins un mazpulka vadītāja Ingrīda Kolosovska. Sacensību gaitu vēroja un fiksēja fotogrāfijās skolotājs Jānis Briška.

Mūsu maršruts bija Višķu stadions – Špoģi un atpakaļ. Kopā tika doti pieci uzdevumi, kuri bija jāpilda ik pēc kilometra. Pēc katras pusstundas papildus tika atsūtīts kāds jautrs “ekspressuzdevums”, kurš arī bija jānofotografē vai jānofilmē un jāaizsūta. Lai viss noritētu precīzi, vietnē “Strava” katra komanda fiksēja maršruta sākumu un beigas, ko nosūtīja organizatoriem.

Interesantākie uzdevumi bija trāpīt ar čiekuru mērķī no 3 m, 5 m, 7 m un 9 m attāluma un atrast dabā, cilvēkos, ēkās asociāciju ar kādu no pasaules kontinentiem. Višķu parkā uz kāda koka izauguma mēs saskatījām Dienvidameriku. Interesants uzdevums – paslēpties 10 sekunžu laikā, lai nevienu vairs neredz kamerā. Komandas saliedētību pārbaudījām aktivitātē – visiem dalībniekiem esot sasaistē ar virvi, ik pa divi metri bija jāizlec klasītes un jānoskrien 100 metri. Noslēgumā veidojām kolāžu no dabas materiāliem.

Sporta spēles bija interesantas, lai arī noritēja neparastā veidā. Bērniem bija iespēja lietderīgi un aizraujoši pavadīt laiku un piepildīt to ar pozitīvām izjūtām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *