Špoģu skolēni pa Raiņa dzīvesvietām

Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā Špoģu vidusskolas skolēni, izklājuši “Ziedu paklājus” ar Raiņa un Aspazijas dzejas motīviem, devās apciemot tuvākās Raiņa dzīvesvietas. 9.septembrī Višķu pagasta bibliotekāre laipni uzaicināja mūsu skolas skolēnus un skolotājus uz Vasiļovu – atjaunoto un sakopto Raiņa piemiņas vietu. Pasākumu organizēja Maļinovas pagasta pārvalde. Svinīgo brīdi atklāja Maļinovas pagasta pārvaldes vadītājs Arkādijs Karnickis. Raiņa dzeju un aforismus lasīja Višķu pagasta ansambļa “Dzīvīte” dalībnieces , īpaši skanīgi Helma Hansone un Margarita Ārense. Jauniešus uzrunāja Jānis Ozoliņš, aicinot uz Raiņa izpratni. Visus kopā vienoja dziesma “Daugavas abas malas.” Pasākums turpinājās pie Maļinovas pagasta pārvaldes biblotēkā.

10. septembrī trīs Špoģu skolas skolēni, Markuss Rubiks, Zane Ozoliņa, Sandis Proms, ar skolotāju Ingrīdu Kolosovsku devās uz Berķeneli, lai piedalītos konkursā “Zelta sietiņš.” Konkurss noritēja rainiski rudenīgās noskaņās. Mūsu 10. klases skolēns Sandis Proms ieguva speciālbalvu.

14. septembrī 10.- 12.klašu skolēni devās uz rudenīgi romantisko Jasmuižu. Pliekšānu ģimenes dzīvesvietu. Skolēniem bija iespēja apskatīt keramikas un Raiņa bērnu dzejas ilustrāciju izstādes. Ar majestātiski senatnīgu auru mūs sagaidīja Raiņa dzīvesvieta – Jasmuižas muzejs un atsaucīgās muzeja darbinieces.

Dzejiski muzikāls pasākums ar Nacionālā teātra aktieru piedalīšanos notika pagasta kultūras namā. Zāle bija pārpildīta ar apmeklētājiem. Nacionālā teātra aktieri Ivars Puga, Uldis Siliņš lasīja Jāņa Pliekšāna dienasgrāmatas fragmentus, Ženiņa vēstules tuviniekiem, dzejoļus no krājumiem “Rīta dziesmas,” “Mēness meitiņa,” dažus bērnu dzejolīšus. Noskaņu veidoja komponista Jēkaba Nīmaņa muzikālais pavadījums un dziesmas ar Raiņa vārdiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *