Špoģu vidusskolā Ziemassvētki tika sagaidīti ar labiem darbiem

Laikā, kad krītošas sniegpārslas ienes mieru dvēselē un daba izdzīvo vistumšākās naktis, lai atkal dotu ceļu gaismai, Špoģu vidusskolā skolēni un darbinieki tika aicināti iesaistīties Ziemassvētku gaidīšanas aktivitātēs. Pēc skolēnu iniciatīvas tika izveidots adventes kalendārs ar aicinājumiem veikt labus darbus, pateikt labus vārdus vai vienkārši kādam uzsmaidīt . Atdzīvinot tautas lietišķās mākslas tradīcijas, kalendārs tika veidots no adītiem rakstainiem cimdiem. Cimdu daudzveidība iepriecināja ikvienu un sasildīja ar adītāju sirds siltumu šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Paldies par rakstainajiem dūraiņiem sakām Višķu pagasta rokdarbniecēm – Dainai Kusiņai, Marutai Vindelei, Valentīnai Miglānei un Kalupes pagasta rokdarbniecei Marijai Baikai.

Katru dienu adventes kalendārā bija uzdevums, kurus skolēni varēja paveikt – pateikt labus vārdus un komplimentus citiem, uztaisīt papīra sniegpārsliņas, izveidot eņģeli, noskatīties Ziemassvētku filmu, izlasīt stāstu vai pasaku, uzcelt sniegavīru un daudzi citi uzdevumi. Bija arī uzdevumi, kurus izpildot, varēja tikt pie nelielām balvām – par skolēnu veidotām apsveikuma kartītēm un dalību mīklu minēšanas konkursā. Visaktīvāk Ziemassvētku laikā darbojās pirmskolas grupiņa “Bitītes” kopā ar skolotāju Daci Aleksejevu, veidojot apsveikuma kartītes, sniegpārslas, sniegavīrus un minot mīklas. Skolēni minēja mīklas gan individuāli, gan klases kolektīvs kopā. Vislabāk mīklu minēšanā veicās Sofijai Trifonovai (6.a klase) , grupiņai “Bitītes”, Denisam Kivriņam (6.a klase), Madarai Aleksejevai (6.a klase) , 7.a un 10.a klasei.

Apsveikuma kartiņu veidošanā ļoti aktīvi iesaistījās 3.a klases skolēni, 5.a klases skolēni un pirmskolas grupiņa “Bitītes”. Par visskaistākajām apsveikuma kartiņām tika atzītas 10.a klases skolnieču Emmas Zdanovskas un Madaras Suveizdas, kā arī 8.a klases skolnieces Evelīnas Ivanovas kartiņas.

Ikvienam no mums ir vēlme darīt otram labu un sniegt atbalstu grūtā brīdī. Adventes kalendāra ietvaros, Ziemassvētku gaidīšanas laikā, skolēni ziedoja barību, segas u.c. dzīvnieku patversmei. Atsaucība bija liela, paldies par ziedojumiem visu klašu skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem. Ziedojumi tika nogādāti dzīvnieku patversmē “Otrā māja “ Demenes pagastā.

Paldies skolas mazpulkiem un novadpētniecības pulciņa dalībniekiem par adventes kalendāra ideju, par darbu, kas ir viņu ierosināts un īstenots. Tas ir apliecinājums tam, ka kopīgiem spēkiem mēs varam sniegt palīdzīgu roku, tiem , kam tas ir vairāk vajadzīgs. Bieži vien tas neprasa lielu finansiālu ieguldījumu, bet vēlmi palīdzēt un pašiem aktīvi darboties.

Aicināsim arī savus tuvākos palīdzēt ne tikai šajā svētku laikā, bet arī ikdienā nepaiet garām tiem, kam tas visvairāk vajadzīgs. Biežāk iepriecināsim cits citu ar labu vārdu un siltu smaidu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *