Špoģu vidusskolas 6.a klase aizraujošā ekskursijā Gulbenē

Rudens ir viennozīmīgi ekskursiju laiks. Skolēni ar nepacietību gaida dienas, kad klase dodas izbaudīt rudens lapu krāšņumu, gleznainus skatus, un protams, tas ir īstais brīdis, lai dotos piedzīvojumu meklējumos. Pateicoties programmai “Latvijas Skolas soma”, Špoģu vidusskolas 6.a klases skolēni 24.septembrī devās uz Gulbeni.

Mūsu ekskursija sākas ar praktiskām lietām – atraktīvā gida pavadībā skolēniem bija iespēja izmēģināt populāro ceļa meistaru transporta līdzekli rokas drezīnu darbībā. Šis uzdevumus nebija tik vienkāršs. Lai uzsāktu braucienu, skolēniem bija jāiepazīst drezīnas darbības princips, pieļaujamais ātrums, bremzēšanas iespējas un nepieciešamais bremzēšanas ceļš, arī komandas darbam bija liela nozīme. Tālāk sekoja ekskursija pa dzelzceļa Depo. Tās laikā tika stāstīts par lokomotīvju un vilcienu rašanās vēsturi un darbību. Bija iespēja iekāpt dažāda veida un vecuma vagonos un lokomotīvēs. Ar lielu interesi skolēni pētīja senu un lepnu tvaika lokomotīvi Ferdinandu, kas joprojām dažreiz tiek izmantots Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļa līnijā.

Kad viss tika apskatīts un izmēģināts, pienāca laiks īstajam braucienam pa šaursliežu dzelzceļu ar Banīti. Izrādās dažiem skolēniem tas bija pirmais brauciens ar vilcienu. Iekāpjot vagonā un ieņemot labākas vietas, skolēniem lēnais brauciens sāka likties vienmuļš, daži pat aizmiga, kad pēkšņi Papardes stacijā vilciens tika apturēts. Ar skaļu šaušanas un sprāgšanas skaņu imitāciju dūmu aizsegā sākās improvizēts uzvedums ar laupītājiem. Tā bija ļoti aktīva un aizraujoša ekskursijas daļa, kuras laikā notika skolēnu izsēdināšana no vilciena, dažādas sportiskas aktivitātes, pazudušo lietu atgūšana, dziesmas dziedāšana, zvēresta došana, ugunskurā gatavotās īpašas laupītāju putras nobaudīšana un gardas maizes cepšana uz iesmiem. To visu pavadīja atraktīvo laupītāju jautrās, pamācošās izdarības un joki.

Izglītojoši, interesanti un jautri pavadīts laiks. Paldies programmai “ Skolas soma” par iespēju doties klases ekskursijā, atraktīvajam gidam un laupītajiem par izzinoši un jautri pavadīto laiku, skolotājai Gunai Pētersonei par dalīšanos pieredzē un vecākiem par atbalstu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *