Špoģu vidusskolas 7.a klase piedalās konkursā “Īsto Ameriku meklējot.’’

Špoģu vidusskolas 7.a klases skolēni kopā ar pārējo skolu komandām un motociklistiem Ārlietu ministrijā

17. decembrī Ārlietu ministrijā valsts sekretāra vietnieks–politiskais direktors Eduards Stiprais kopā ar gaidāmās Dienvidamerikas ekspedīcijas dalībniekiem, motociklistiem Mārtiņu Silu un Andžu Ūbeli, apbalvoja konkursa „Īsto Ameriku meklējot!” uzvarētājus.

E. Stiprais ļoti atzinīgi novērtēja skolēnu aktivitāti, piedaloties konkursā un iesūtot 600 maršrutu idejas ekspedīcijas īstenošanai.

Apbalvošanas pasākumā ekspedīcijas dalībnieki Mārtiņš Sils un Andžs Ūbele iepazīstināja ar ceļojuma maršrutu, kas izstrādāts saskaņā ar skolēnu iesniegtajām idejām. Starp piedāvātajiem uzdevumiem bija kopā ar argentīniešu gaučo vienoties kopīgā dziesmā, Bolīvijā apēst jēra galvas zupu un ciemoties latviešu dibinātā internātskolā, kā arī noskaidrot, vai pie Peru Kolkas kanjona nosaukuma izvēles klāt nav stāvējis kāds kurzemnieks. Tāpat skolēni bija ieinteresēti, lai ceļotāji pieraksta bēdīgi slavenās šausmu viesnīcas Kolumbijā spoku stāstus un mūžamežos izseko filmas “Motociklista dienasgrāmatas” varoņu gaitām, ka arī nobrauc pasaulē bīstamākos 60 kilometrus – Junga ceļu.

Konkursā „Īsto Ameriku meklējot!”, kurā piedalījās 77 komandas no dažādām Latvijas skolām, tika apbalvoti 70 skolēni no 10 Latvijas skolām par oriģinālākajiem uzdevumiem, kas motociklistiem būs jāveic ekspedīcijā Dienvidamerikas kontinentā no 2016. gada janvāra līdz martam. Ekspedīcijas laikā motociklisti viesosies 7 Dienvidamerikas valstīs – Argentīnā, Čīlē, Paragvajā, Bolīvijā, Peru, Ekvadorā un Kolumbijā, un viņu gaitām būs iespēja sekot ekspedīcijas Facebook lapā “Two Wheels Tutors”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *