Špoģu vidusskolas 9.a klases piedalīšanās valodu viktorīnā “Iepazīsties ar valodu”

Špoģu vidusskolas komanda gatavojas risināt viktorīnas jautājumus

2015. gada 1. oktobrī Ziemeļvalstu ģimnāzijā Rīgā notika Eiropas valodu dienai veltīta valodu viktorīna “Iepazīsties ar valodu”. Lai skolēniem dotu iespēju izmantot līdzšinējās valodu zināšanas un prasmes atraktīvā komandu darbā, Ziemeļvalstu ģimnāzija un Latviešu valodas aģentūra aicināja 9. klašu skolēnus no visas Latvijas piedalīties viktorīnā.

Arī mana klase nolēma pārbaudīt savas angļu un vācu valodas zināšanas un prasmes. Uz viktorīnu braucām četri – Alina Ivanova, Viktorija Panovska, Ērika Romanova un Edgars Melnis. Cerību pilni un pārliecināti par sevi mērojām garo ceļu līdz Rīgai.

Dalībnieku bija daudz. Pasākumā piedalījās 23 skolu komandas no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Rīgas.

Viktorīna sastāvēja no trim kārtām angļu, vācu un latviešu valodā. Katrā no kārtām mēs atbildējām uz jautājumiem par ziemeļvalstu un vāciski, angliski runājošo valstu kultūru, ģeogrāfiju un vēsturi. Galvenokārt viktorīna bija testa veidā. Daudzos jautājumos bija iespēja saņemt arī papildpunktus. Pārsteidza jautājumi, kuros tika ietverta dziesma un bija jāuzraksta dziesmas nosaukumus un izpildītājs. Svarīga bija prasme atpazīt izpildītāju. Katra kārta aizņēma daudz laika, bet, pildot uzdevumus, komandu darbā laiks iet ātri. Tā nu pēc tam sekoja apbalvošana. Kaut arī mājās atgriezāmies bez vietas, neuzskatām, ka braucām velti – ieguvām daudz jaunu zināšanu, kā arī lielisku pieredzi. Gribam teikt lielu paldies organizatoriem un Višķu pagasta pārvaldei par iespēju piedalīties viktorīnā!

Ceru, ka nākamgad viktorīna arī notiks. Nākamajiem dalībniekiem vēlu veiksmi savu zināšanu pārbaudē! Novēlu izbaudīt piedalīšanos viktorīnā! Lai veiktos, noderēs zināšanas par Ziemeļvalstīm – Zviedriju, Dāniju, Norvēģiju un Somiju, kā arī par to svarīgākajiem izgudrojumiem, pasākumiem, slavenākajiem cilvēkiem, ģeogrāfiju un vēsturi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *