Špoģu vidusskolas dejotāji sveica Vitebskas rajona pedagogus

Jau astoņpadsmit gadus sadarbojas Daugavpils novada (rajona) izglītības pārvalde, skolas ar Baltkrievijas Republikas Vitebskas rajona izglītības nodaļu un skolām.

Šogad Vitebskas rajons un arī rajona izglītības sistēma svin jubileju – 90 gadus, kā izveidojies rajons un sākusi veidoties tā izglītības sistēma.

23.augustā notika Vitebskas rajona pedagogu tradicionālā augusta konference. Konference notika jubilejas svētku noskaņās, kurā godināja labākos rajona skolu pedagogus un pedagogus veterānus, vērtēja arī sasniegumus izglītības jomā rajona pastāvēšanas deviņdesmit gados.

Vitebskas rajona pedagogus svētkos sveica Špoģu vidusskolas 10. – 12. klašu deju kolektīvs (vadītāja Antra Dombrovska) dejojot latviešu tautas dejas un Maskavas pilsētas vidusskolas skolēnu ansamblis izpildot kazaku tautas dejas un dziesmas.

Jaunieši dzīvoja Vitebskas rajona skolēnu atpūtas nometnē, kur kopīgi atpūtās, sportoja ar Vitebskas rajona un Maskavas pilsētas vidusskolas skolēniem.

Jaunieši koncertēja arī Vitebskas rajona psihoneiroloģiskajā pansionātā.

Iepazina krāšņo, iekopto un vēsturiski bagāto Vitebskas pilsētu. Apskatīja Novkas vidusskolu, tās jauno observatoriju, kura tapusi sadarbojoties pārrobežu projektā ar Daugavpils novada Zemgales vidusskolu.

Daugavpils novada un Vitebskas rajona pedagogu un skolēnu sadarbība sasniegusi pilngadību, bet tai jāaug plašumā nodrošinot abu vēsturisko novadu izglītības sistēmas tālāku attīstību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *