Špoģu vidusskolas mazpulcēni stāda augļu dārzu

Zaļās ceturtdienas rīts Špoģu vidusskolas mazpulcēniem iesākās ar skolas augļu dārza stādīšanu.

Stādmateriāla iegādei nepieciešamie līdzekļi piesaistīti projekta „Biedrības „Kulturys studija Speiga” darbības programma Latgales lauku ilgtspējas veicināšanai” ietvaros. Projektu finansē Sabiedrības Integrācijas fonds un Norvēģija, Islande un Lihtenšteina.

Projekta iniciatore un idejas autore ir Ilze Mežniece, kuras bērni darbojas Špoģu 755. mazpulkā. Dārzā tika iestādītas ābeles, korinte, zelta jāņogas, sausserži un vilkābeles.

Pirmās ābelītes iestādīja skolas direktors Jānis Belkovskis, skolēnu līdzpārvaldes prezidents Iļja Sergejevs (11.a klase) un mazpulka vadītāja Ingrīda Kolosovska.  Tuvākajā laikā savu ābelīti šajā dārzā iestādīs atjaunotā mazpulka pirmā vadītāja Tekla Voiteka.

Šo akciju atbalstīja Višķu pagasta pārvalde, palīdzot nogādāt stādiņus uz skolu. Mazpulcēni ir pateicīgi daiļdārzniecei Olitai Lukašēvičai par padomiem augļu dārza ierīkošanā, kā arī amatu mācības skolotājam Dainim Somam par mietiņu sagatavošanu augļu kokiem un ābelītēm.

Mazpulcēni ir gandarīti par paveikto un cer, ka pēc gadiem šis dārzs priecēs skolēnus ar garšīgiem āboliem un ogām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *