Spoģu vidusskolas sākumskolas skolēni apguva ugunsdrošības noteikumus

“Liesmiņa, Guntiņa, Ugunsmeitiņa. Skaistiņa, paklausīga, Guntiņa, ugunspaimeitiņa. Tikai acīs – Vai jūs redzējāt? Manījāt? Kaut kas nelabs iegailējās. Sarkani iekvēlojās, mežonīgi iegailējās.” Ar šiem I. Ziedoņa pasakas vārdiem iesākās sarunas ar Špoģu vidusskolas sākumskolas bērniem par uguni, kura var būt mīļa un var būt arī ļauna. Mācību gada sākums ir laiks, kad vēlreiz ar skolēniem tiek pārrunāts kā šo dabas brīnumu savaldīt un prast izmantot pareizi. Tika organizētas nodarbības, kurās skolēni noskatījās pieejamos mācību filmu fragmentus un diskutēja par drošības jautājumiem. Paši mazākie noskatījās www.vugd.gov.lv pieejamo prezentāciju par ugunsdrošību un rīcību ugunsgrēka gadījumā. Par to, ka nedrīkst bez uzmanības atstāt iekurinātu plīti un kādas var būt no tā sekas, pamācoša bija filma “Bīstamā robeža” – “Ugunsgrēks“, kuru noskatījās lielākie sākumskolas bērni.

Pa klašu grupām tika organizētas ekskursijas pa skolu, lai iepazītos ar ēku drošības pasākumiem – dūmu detektoru un uguns dzēšamo aparātu izvietojumu un to nozīmi. Klasē tika izspēlēta spēle kā rīkoties, ja atskan trauksmes signāls.

Skolēniem šķita interesantas darba lapas, kurās vajadzēja meklēt dūmu detektorus un tos skaitīt, salikt pareizā secībā rīcību ugunsgrēka gadījumā, minēt mīklas un krāsot dažādus attēlus.

3. klases skolēni jutās lepni, jo viņu klasesbiedrenes tētis ir ugunsdzēsējs. Zēni izteica vēlmi nākotnē kļūt par ugunsdzēsējiem.

Par ugunsdrošības noteikumu ievērošanas nepieciešamību un aktivitātēm bērniem atgādinās VUGD dāvinātās grāmatas, ugunsdzēsēju mašīna – stundu saraksts un lineāli ar VUGD zīmi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *