Špoģu vidusskolas skolēni ar Skolas somu ceļo Krāslavas novadā

Septembra nogalē “Latvijas Skolas somas” ietvaros, mēs, 8.a klases skolēni, devāmies uz Laimes muzeju Indrā. Pārsteidza izgaismotā muzeja ēka. Redzējām interaktīvu ekspozīciju, kas ikvienam lika darboties, sajust un domāt, skatīties nākotnē nevis pagātnē. Nemeklējām atbildes uz jautājumu “Kas ir Laime?“, bet izbaudījām pozitīvas emocijas caur krāsu, garšu, skaņu, smaržu. Ar lielu aizrautību pildījām mazos auduma maisiņus ar žāvētiem augiem un puķu ziedlapiņām, kur katram augam ir savas dziednieciskās spējas. Katrs centās aizsiet maisiņu ar sev piemērotākās krāsas dzīparu, jo arī dzīpara katrai krāsai ir cita nozīme. Īpaši pārsteidzoši bija izvēlēties, kādu no piedāvātajiem traukiem, un to saplēst, dzirdot teicienu “Uz laimi!”. Ekspozīcijā izgājām daudzus Laimes ceļus: “Sporta un darba ceļu”, “Vīriešu ceļu”, “Sieviešu ceļu”, “Radošo ceļu”, “Gaišo ceļu”, “Garšīgo ceļu”, “Patriotisma ceļu” un vēl daudzus citus. Muzeja apmeklējuma laikā izjutām dzirkstošu prieku par aktīvo darbošanos piedāvātajās aktivitātēs.

Nākošais mūsu apskates objekts bija Valda Pauliņa keramikas darbnīca. Daudz uzzinājām par Latgales keramikas attīstību. Meistars rādīja un stāstīja kā top māla vāze. Vērojām, kā māla pikucis, prasmīgā meistara rokās var pārtapt par krūzi, kā izveidot rotājumus. Meistars deva iespēju pašiem padarboties ar ripu. Sapratām, ka nav vienkārši nocentrēt māla pikuci un sākt veidot kādu izstrādājumu. Visiem patika darbs pie svilpaunieku izveides. Skolēnu rokās, māls kļuva plastisks, un ieklausoties meistara norādēs, izdevās izveidot putniņu, kurš svilpo. Nodarbības noslēgumā sapratām ,ka keramika profesija ir radoša, bet smaga.

Gida vadībā iepazināmies Krāslavas nozīmīgāko kultūrvēsturisko arhitektūras pieminekli – grāfu Plāteru dzimtas pils kompleksu, kurš tika sākts būvēt pirms 300 gadiem. Pastaigājāmies pa baroka stilā veidoto parku, apskatījām uzbūvēto grotu. No skatu laukuma pavērās unikāls skats uz pilsētu un Daugavas lokiem. Iepazināmies ar muzeja ekspozīciju. Daudz jautājumu radās par Krāslavas pilsētas ģerboni, kāpēc laivai ir pieci airi. Interaktīvi iepazināmies ar tautu nacionālo virtuvi. Bija jāizvēlas astoņus produktus un virtuāli jāizgatavo kāds nacionālais ēdiens. Uzdevums nebija no vieglajiem, gadījās kļūdīties. Laiks paskrēja nemanot. Mājupceļā dalījāmies ar iespaidiem par dienā redzēto.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *