Špoģu vidusskolas skolēni ceļojumā no viduslaikiem līdz mūsdienām

2021. gada 30. septembrī Špoģu vidusskolas 6.b un 7.b klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Ludzu un Rēzekni. Ekipējušies ar iepriekš iegūtām zināšanām par apskates objektiem, devāmies ceļojumā no viduslaikiem līdz mūsdienām.

Mūsu pirmajā apskates objektā – Ludzas novadpētniecības muzejā – mūs sagaidīja erudītā un šarmantā gide, ka bija tērpta elegantā viduslaiku stila kleitā. Mēs piedalījāmies muzejpedagoģiskā nodarbībā “Viduslaiki Ludzas novadā”. Atraktīvā veidā, iesaistot skolēnus atbildēt uz jautājumiem, liekot puzzles, meklējot objektus muzejā, tika gūts priekšstats par cilvēku dzīvesveidu un nodarbošanos viduslaikos, kā arī veidota izpratne par viduslaiku notikumiem Ludzā no 13. gs. – 16. gs. Kur nu vēl iespēja iejusties viduslaiku stila apģērbos, kā arī izbaudīt bruņiniecisko atmosfēru! Skolēniem varēja svērt ar bezmēnu, izkalt monētu, paturēt rokās simtgadīgas relikvijas, uzzināt par senajām mērvienībām un daudz ko citu. Lai izbaudītu, sajustu un saprastu, jābrauc pašiem. Izstaigājot viduslaiku pils drupas, baudot rudenīgo dabas ainavu starp diviem Ludzas ezeriem, labā noskaņojumā atvadījāmies no Ludzas, lai atceļā iegrieztos arī Rēzeknē.

Mūsu otrais apskates objekts bija Latgales vēstniecība ”Gors”. Šeit neparastā orientēšanās spēles “Izlaušanās” veidā, bija iespēja apskatīt un izzināt vienu no akustiskākajām koncertzālēm Latvijā! Gribas jau atstāt kādu intrigu lasītājam, lai rastos vēlme pašiem apmeklēt un apskatīt tos koncertzāles stūrus, ko mēs neredzam, kad aizbraucam uz koncertzāli kā klausītāji un skatītāji. Tāpēc varam mudināt arī jūs izmantot šo iespēju un braukt uz Rēzekni.

Skolēni saka lielu paldies visiem par ļoti interesanto ekskursiju un saturīgi pavadīto laiku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *