Špoģu vidusskolas skolēni devās Laimi meklēt

Latvijas Skolas somas programmas ietvaros Špoģu vidusskolas 8. un 9. klašu skolēni devās meklēt Laimi uz Krāslavas novada Indras pagastā esošo Laimes muzeju. Laimes muzejs – tā ir unikāla interaktīva ekspozīcija, kurā katrs var līdzdarboties, just, domāt un ielūkoties nākotnē. Laimes muzejs atrodas kādreizējā luterāņu baznīcas ēkā. Pateicoties dažādām muzeja aktivitātēm, skolēni pārliecinājās, ka “laimes hormona” izdalīšanos ietekmē mūzika, dažādu krāsu brilles, krāsu duša, košs apģērbs, saprata, ka laime slēpjas arī darbā. Īpašas emocijas visiem sagādāja trauku plēšana – uz laimi! Pilnai laimes sajūtai un vēlmju piepildījumam tika piepildīti “laimes maisiņi” ar smaržīgiem kaltētiem augiem veiksmei un veselībai. Pastāv uzskats, ka īpaši akmeņi nes veiksmi, tāpēc tika izmantota piedāvātā iespēja košās krāsās izkrāsot savu laimes akmeni. Muzeja skatu tornī skolēni varēja izbaudīt skaisto apkārtnes ainavu.

Ticējums vēsta “Kad taisās kur iziet, tad vajag pirms apsēsties, tad laba laime”, tā arī rīkojās visi laimes meklētāji, pirms devās uz nākošo apskates objektu. Ceļā uz Aglonu ekskursantus vilināja nelielais ezers ar dzidro zilganzaļas krāsas ūdeni melleņu meža vidū, saukts arī par Čertoku (Velnezeru). Ezera krastā ierīkotā atpūtas vieta ar galdiņiem un soliņiem veicināja visiem labu ēstgribu, kā arī radīja laimes sajūtu, jo tikai paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks.

Otrā pasaules kara muzejā (WW2) Aglonā skolēnu skatam atklājās vairāk nekā 1000 Otrā pasaules kara eksponātu. Īpaši visus pārsteidza unikālā karalauka vēstuļu kolekcija – vācu oberleitenanta Augusta Munša sarakste ar sievu. Skolēnu interesi piesaistīja tas, ka lielāka daļa muzeja eksponātu ir atvesti no Kurzemes – no baisā vācu karaspēka ielenkuma – Kurzemes katla. Izmantojot muzeja eksponātus un pārģērbjoties Otrā pasaules kara laika formastērpus, tika iemūžināti klases fotomirkļi.

Svarīgākais jauniešu atzinums no muzeja apmeklējuma – karš ir lielākais ļaunums uz Zemes, jo tas nes nāvi un iznīcību. Tāpēc cilvēkiem ir jādara viss iespējamais, lai tāds ļaunums nekad neatkārtotos!

Paldies Latvijas skolas somai par iespēju iepazīties ar vēsturi un izbaudīt laimes garšu dažādās tās izpausmēs!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *