Špoģu vidusskolas skolēni iejutās eposa “Lāčplēsis” varoņu lomās

Špoģu vidusskolas 9.a klases skolēni septembrī ar Latvijas Skolas somu devās uz Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē. Muzejs atrodas Lielvārdes parkā 19. gs. sākumā celtajā Lielvārdes muižas klētī, ko vēlāk izmantoja kā dzīvojamo ēku. 1922. g. tai piebūvēja verandu. Muzejs ēkā ir izvietots kopš 1970. g., un tā krājumā ir materiāli par latviešu tautas eposu “Lāčplēsis” un tā autoru – Andreju Pumpuru (1841. – 1902.).

Muzejā skolēni uzzināja interesantus faktus no A. Pumpura biogrāfijas. Skolēni paši varēja iejusties A. Pumpura tēlā un izspēlēt interesantus faktus no A. Pumpura biogrāfijas. Skolēni iejutās A. Pumpura eposa ‘’Lāčplēsis’’ varoņu lomās. Skolēniem bija iespēja pašiem attēlot spilgtākos tēlus Lāčplēsi, Laimdotu, Spīdolu, Koknesi, Kangaru un Tumšo bruņinieku. A. Pumpura muzeja parkā atrodas Lāčplēša gulta – liels akmens ( ap 80 t) ar atlūzu, kas ieguvusi Lāčplēša segas nosaukumu. Abi akmeņi savulaik atradušies Daugavā blakus Lielvārdes salai. Turpat apskatāms Spīdolas koka bluķis, ar kuru viņa lidoja pie raganām naktīs.

Skolēniem ļoti patika muzejs, jo varēja darboties paši un tādā veidā ieguva priekštatu par eposa ‘’Lāčplēsis’’ saturu.

Braucot uz mājām pa ceļam skolēni apmeklēja Lēdmanes AB parku, kur iepazinās ar animācijas filmas “Avārijas brigāde” varoņu skulptūrām un parku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *