Špoģu vidusskolas skolēni iepazinās ar vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 lietošanas noteikumiem

11.februārī, visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras ietvaros Latvijā norisinājās dažādas izglītojošas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Latvijā, kad nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, iedzīvotāji jau 22 gadus zvana 112, tomēr joprojām daļai sabiedrības palīdzības izsaukšana saistās ar papildus uztraukumu un neziņu – ko un kā labāk stāstīt. Lai iepazīstinātu ar vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 lietošanas noteikumiem, Špoģu vidusskolā ar skolēniem tikās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Daugavpils 1.daļas komandiera pienākumu izpildītājs Dainis Slavinskis un Latgales reģiona zvanu centra priekšnieces pienākumu izpildītāja Irita Slavinska. VUGD amatpersonas skolēnus izglītoja par pareizu rīcību ārkārtas situācijās un zvanīšanu uz tālruņa numuru 112. Bērniem tika atgādinātas situācijas, kad jāzvana 112, kāpēc ir jāzina savs un vecāku tālruņa numurs, adreses, kā arī, kā rīkoties, ja dodies ciemos uz mazāk zināmu apkārtni. Skolēniem tika atgādināts par to, kas notiek, ja tiek saņemti viltus zvani un, cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot 112, nevis sākotnēji to filmēt vai fotografēt. Sarunās ar bērniem VUGD amatpersonas skaidroja arī, kā pareizi rīkoties, ja glābšanas dienests sazvanīts nejauši un operatīvo dienestu palīdzība nav nepieciešama. Notika arī praktiska nodarbība, kuras laikā skolēni pārliecinājās kā pareizi lietot vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *