Špoģu vidusskolas skolēni iepazīst Krāslavu

Krāslava ir viena no skaistākajām Latgales pilsētām. Tā atrodas tā sauktajā Latvijas Šveicē – apvidū, kur Austrumlatvijas pauguru virknes nolaižas vistuvāk Daugavai. Špoģu vidusskolas 3.a klase šogad nolēma iepazīties ar šo skaisto pilsētu un tās vēsturi. Iespaidus atstāja grāfu Plāteru pils komplekss, parks un skats uz Daugavu. Jaunas zināšanas varēja smelties Krāslavas Vēstures muzeja apmeklējumā. Bērniem visinteresantākā šķita ekspozīcija par medicīnas vēsturi – iekārtas, darbarīki, apģērbs. Virtuālajā vidē bija iespēja “pagatavot” asuškas.

Interesanta un jaunu atklājumu pilna bija tikšanās ar mūzikas instrumentu kolekcionētāju Aleksandru Maijeru. Skolēni uzzināja kā pašiem pagatavot interesantus mūzikas instrumentus, aizrāva mūziķa paraugdemonstrējumi un protams, pašu darbošanās ar tik interesantiem instrumentiem, nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Teritorijai, ko šobrīd saucam par Latviju, senatnē piemitušas nozīmīgas pazīmes – bitēm izdevīgais klimats, nektāraugiem bagātā augu valsts, gan arī svarīgā ūdensceļa – Daugavas – klātbūtne. Zemnieku saimniecība “Kurmīši” ir vieta, kur visas šīs pazīmes darbojas vienkopus. Saimniecībā skolēni apskatīja daudzos vides mākslas objektus – kurmīšus, uzzināja paaudzēs krātās latviešu dzīves gudrības par Latvijas ārstniecības augu izmantošanu veselības nostiprināšanai un ārstēšanai, to audzēšanas vēsturi Latvijā, iepazinās ar augu audzēšanas un pārstrādes veidiem, kā arī tēju iepakojumu dizaina izstrādāšanas gaitu. Skolēni ar interesi pētīja vaska šūnu pagatavošanas mākslu un kā vasks pārtop dekoratīvās vaska svecēs.

Ekskursijas noslēgumā skolēni apguva prasmi degustēt augu tējas, medu un eksotiskus ievārījumus.

Bērniem ekskursija nesa jaunas zināšanas, pozitīvus iespaidus, klases saliedēšanu un gandarījumu par to, ka dzīvojam tik skaistā novadā – Latgalē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *