Špoģu vidusskolas skolēni iepazīst Margaritas Stārastes pasaku tēlus

8. februārī Špoģu vidusskolas bibliotēkā notika literārā stunda, veltīta bērnu rakstnieces un ilustratores Margaritas Stārastes 105.jubilejai. Mazie lasītāji arī mūsdienās priecājas par Margaritas Stārastes krāšņi ilustrētajām grāmatām. Bērniem bija pārsteigums, ka arī viņu vecāki un vecvecāki bērnībā tika ievadīti prieka un labestīguma piepildītajā Margaritas Stārastes pasaku pasaulē. Autores pirmā grāmata izdota 1942. gadā.

Bibliotēkā skolēni apskatīja grāmatu izstādi, noskatījās prezentāciju par Margaritas Stārastes rakstītajām un ilustrētajām grāmatām, izdotajām pastmarkām, grāmatu tulkojumiem dažādās valodās un izveidotajām animācijas filmām. Bērni iepazinās ar vairāku paaudžu iemīļotiem pasaku tēliem – runājošiem kokiem, dzīvniekiem un krāšņajiem kukaiņiem. Mazos lasītājus piesaistīja Zīļuks, lellīte Tince, lācītis Rūcītis, rūķu dēlēns Knīpucis un smieklīgie pintiķi. Balsojot par sev tīkamāko pasaku varoni, bērni izvēlējas Tinci no grāmatas “Tince grib mācīties” un lācīti Rūcīti no grāmatas “Lācīša Rūcīša raibā diena”.

Gribas ticēt, ka Margaritas Stārastes pasaku tēli paliks mazo lasītāju sirdīs, viņu labestība iedvesmos un turpmākās dzīves gaitas veidos prieka pilnas, radošas un interesantas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *