Špoģu vidusskolas skolēni izdzied skaistākās un iemīļotākās Imanta Kalniņa dziesmas

Špoģu vidusskolas skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros novembrī un decembrī bija iespēja noskatīties digitālo koncertlekciju, kas veltīta vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantam Kalniņam. Koncertlekcijas vadītāja dziedātāja Ieva Sutugova klausītājiem izstāstīja svarīgāko, kas jāzina par komponista dzīvi un daiļradi, iezīmējot arī vēsturisko fonu, kurā radušies I. Kalniņa daudzveidīgie muzikālie darbi.

Koncertlekcijā Ieva Sutugova kopā ar Miku Abaroniņu izpildīja Imanta Kalniņa populārākās dziesmas: Smilšu Rausis, Dūdieviņš, Bimini, Lilioma dziesma, Dzeguzes balss, Svētku diena, Virs galvas mūžīgs piena ceļš, kā arī citas brīnišķīgas kompozīcijas. Programmā piedalījās instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā.

Skolēni varēja uzzināt, kur vēl, izņemot mūzikas jomu, ir darbojies komponists, kā veidojās viņa muzikālās daiļrades ceļš, iepazīt komponista profesiju, gūt priekšstatu, ko nozīmē komponēt, izprast, cik nozīmīga loma komponista radošajā daiļradē ir sadarbībai ar mūziķu grupām, kuras izpilda komponista sacerētu mūziku.

Dažas skolēnu atziņas par digitālo koncertlekciju:
– Mums koncertlekcija ļoti patika, jo uzzinājām daudz jauna un interesanta par Imantu Kalniņu.
– Koncertlekcija patika, jo daudzas dziesmas bija pazīstamas un varēja dziedāt līdzi.
– Patika minēt krustvārdu mīklu.
– Koncertlekcijas laikā bija iespēja gan atpūsties, gan gūt zināšanas par komponistu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *