Špoģu vidusskolas skolēni piedalās Meža ekspedīcijā

Kā jau katru gadu, arī šogad septembrī Latvijas vispārizglītojošo skolu 6. klašu skolēniem ir iespēja apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā – MEŽA EKSPEDĪCIJĀ. Ekspedīciju AS “Latvijas valsts meži” (LVM) rīko kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI “Silava” un AS “Latvijas Finieris”. Šogad šajā mācību piedzīvojumā devās Špoģu vidusskolas 6.a un 6.b klases. Devāmies uz mums tuvāko – Kalupes maršrutu.

Pirms ekspedīcijas bija jāveic mājas uzdevums – jāapgūst zināšanas par meža nozīmi Latvijā, meža atjaunošanu un kopšanu, apsaimniekošanas ciklu un daudzveidīgo izmantošanu.

Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 izziņas stacijām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā.

Pirms došanās mežā katrs saņēmām savu darba burtnīcu, kurā bija jāveic dažādi uzdevumi. Katrā stacijā mūs sagaidīja kāds LVM darbinieks, kurš uzdeva skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus.

Dodoties no vienas stacijas uz otru, skolēni noskaidroja, cik daudz dažādu lietu tiek gatavots no koksnes, cik skāba ir meža augsne, cik ātri aug mežs, noteica koku vecumu un augstumu, mācījās skaitīt koku gadskārtas, aprēķināt koku skaitu hektārā un noteikt, vai mežs ir veiksmīgi atjaunots. Skolēni redzēja, kā notiek jaunaudžu aizsargāšana no meža zvēriem, cik dažādi var būt meža postījumi.
Tomēr visvairāk visus pārsteidza stacija, kurā skolēni iejutās inženieru lomā un paši bez naglām uzbūvēja un izmēģināja Leonardo da Vinči tiltu. Uzzinājām, ka tālajā 1486. gadā Leonardo da Vinči radīja viegli saliekamu, izjaucamu un pārvietojamu tiltu armijas vajadzībām. To varējuši salikt un izjaukt divi cilvēki, konstrukciju sastiprināšanai nebija vajadzīgas ne naglas, ne virves! Šādu tiltu karavīri esot izmantojuši ātrai un ērtai upju šķērsošanai.

Pēc interesantajām stacijām, bija pienācis laiks pusdienām. Organizatori bija parūpējušies par ugunskura vietu un malku, kur skolēni varēja uzcept līdzi paņemtās desiņas.

Pasākums bija izzinošs, interesants un veselību stiprinošs.

Paldies LATVIJAS VALSTS MEŽIEM!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *