Špoģu vidusskolas skolēni piedalās publiskās runas angļu valodā konkursā

2019.gada 1.martā Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē notika Angļu valodas runātāju asociācijas organizētais publiskās runas konkursa pusfināls par tēmu “Nature is a common language” (Viena valoda ir daba).

Pusfinālā piedalījās 13 izglītojamie no Daugavpils (Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Daugavpils 3. un 9.vidusskolas) un Latgales reģiona (Līvāniem, Špoģiem, Jēkabpils). Žūriju pārstāvēja Iveta Ivansone, ESU Latvia prezidente, Natalija Oševerova, ASV informācijas centra Daugavpilī vadītāja, un divi ASV Fulbraita programmas pasniedzēji: Lesli Markeviča (Leslie Markevitch) un Halid Šeiks (Khalid Sheikh).

Skolēnu runas ilgums bija 5 minūtes un pēc tam bija jāatbild uz žūrijas un klausītāju jautājumiem. Asociācijas prezidente atzīmēja, ka skolēnu runas tika sagatavotas ļoti augstā līmenī. Pieci labākie skolēni pārstāvēs reģionu š.g. 6 aprīlī Rīgā Valsts finālā, kura uzvarētājs brauks uz Londonu, lai pārstāvētu Latviju pasaules turnīrā. Konkursa dalībnieki un uzvarētāji saņēma pārsteiguma balvas no Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes un grāmatas no ASV vēstniecības.

Jau septīto gadu Špoģu vidusskolas izglītojamie piedalījās ESU Latvia ( The English Speaking Union) organizētajā publiskās runas konkursā. Šogad mūsu skolu pārstāvēja Edgars Melnis 12. klases skolēns (piedalās jau trešo reizi) un ieguva godpilno 5 vietu un Aleksejs Ņekraševičs 11.klases skolēns, kurš piedalījās pirmo reizi un ieguva 6. vietu.

Lai arī netika iegūta ceļazīme uz publiskās runas konkursa finālu Rīgā, tomēr izglītojamie ir priecīgi par iegūto pieredzi. E. Melnis: “Šis konkurss ir lieliska iespēja izteikt savu viedokli, būt drosmīgam un atklātām. Mēs varam smelties iedvesmu un atrast līdzīgi domājošos. Mēs varam atklāt plašākus apvāršņus un paplašināt redzesloku. Lai sagatavotu runu, ir jāveic pētījums, ar emocijām vien nepietiek, ir nepieciešami fakti, lai savu viedokli pamatotu. Pasākums sniedz iespēju gatavoties eksāmenam, uzlabot oratoriskās prasmes, satikt jaunus interesantus cilvēkus, iepazīties ar citu valstu iedzīvotājiem un neatkarīgu žūriju, uzdot jautājumus, kuri ļoti interesē un saņemt atbildes. Kopumā ļoti jauks pasākums.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *