Špoģu vidusskolas skolēni tiešsaistē iepazīst Atmodas laika dziesmas

Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā valstī notika revolucionāri pārmaiņu procesi, kas mainīja tiesisko statusu un ieviesa pārmaiņas visās dzīves jomās. Taču vienlaikus tas bija romantisma un lielu cerību pilns laiks, tāpēc vēsturē iegājis nevis kā ārdošs, kareivīgs, bet gan dziesmots, garīgu vērtību piepildīts process. 4. maijs, tāpat kā 18. novembris, bija robežšķirtne, kura noteica tālāko attīstību. Līdz ar to 4. maijs mūsu valstī ir lieli svētki. Par šo svētku nozīmi ir daudz runāts vēstures stundās. Kā jaunas vēsmas ir nākuši klāt Baltā galdauta svētki, kas šai dienai piešķir vēl skaistāku, patriotiskāku, ģimeniskāku nokrāsu.

Svētku noskaņā Špoģu vidusskolas skolēniem “Latvijas skolas soma” ietvaros maijā bija iespēja noskatīties koncertlekciju “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija” digitālā formātā. Tas ir muzikāls stāsts par Latvijas nesenās vēstures notikumiem – Trešo atmodu, Dziesmoto revolūciju, Latvijas neatkarības atjaunošanu. Tā palīdzēja kādam iepazīt, kādam atcerēties mūzikas nozīmi Latvijai svarīgos vēsturiskos notikumos. Lekcijā iekļautas nozīmīgākās, simboliskākās, pretrunīgi vērtētās atmodas laika dziesmas, kas skaisti savijas ar stāstu par Latvijas neatkarības atgūšanu.

Pēc koncertlekcijas skolēni atzina, ka, klausoties šīs dziesmas, viņus pārņēmušas aizkustinošas emocijas, mīlestība pret dzimto vietu un vienotības gars. Tā atgādināja, ko tauta bija gatava darīt Latvijas labā, neskatoties ne uz grūtībām, ne uz sarežģījumiem, bet māksliniekiem – pat uz cenzūru. Skolēni atzina, ka tagad viņi vairāk novērtē to, ko darīja viņu vecāki, vecvecāki.

Paldies “Latvijas skolas somai” par tik patriotisko koncertlekciju!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *