Špoģu vidusskolas skolēni virtuālajā ceļojumā Iluzionisma muzejā “Mystero”

Kad visi svarīgi darbi ir padarīti un mācību gads straujiem soļiem tuvojās noslēgumam, Špoģu vidusskolas 5. – 9. klases skolēni, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, izmantoja iespēju doties virtuālajā ceļojumā uz Rīgas Iluzionisma teātri un muzeju.

Virtuālās ekskursijas mērķis bija uzzināt par oriģinālās iluzionisma skatuves mākslas žanru daudzveidību, tās noslēpumiem un attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē. Rīgas Iluzionisma teātra un muzeja Mystero izveidotāji ir burvju mākslinieki Dace, Dante un Enrico Pecoli (Pezzoli).

Virtuālā ekskursija bija ļoti aizraujoša, interesanta, burvīga. Ceļojot pa muzeja zālēm, skolēni ieskatījās burvju mākslas aizkulisēs. Skolēni ielūkojās grimētavā, kur burvju mākslinieki gatavojas šovam, apskatīja pasaules slavenāko iluzionistu portretus, uzzināja par pasaules slavenākajiem burvju meistariem, piemēram, Deividu Koperfīldu un Enriko Pecolli. Skolēni bija pārsteigti, uzzinot, ka burvju meistari bija pazīstami jau Senajā Grieķija un Senajā Ēģiptē. Viņi aplūkoja „Raganu zinību grāmatu” – pirmo pasaules grāmatu par burvjiem, kura tika uzrakstīta, lai viduslaikos pasargātu burvju meistarus no inkvizīcijas. Kinomākslas istabā uzzināja, ka kino agrāk sauca par fantasmagoriju. Ļoti aizraujoši bija ceļot pa Zelta istabu, kurā ir savāktas burvju kastītes no seniem laikiem, no dažādām valstīm. Visvecākais burvju triku komplekts muzejā ir no Vācijas. Ceļojuma laikā skolēniem bija iespēja paspēlēt un iemācīties trikus.

Kā atzīst daži skolēni, bija ļoti interesanti uzzināt par burvju mākslu Latvijā. Jānis Štrauss bija pirmais Latvijas burvju meistars, kurš ieguvis ļoti lielu popularitāti Eiropā. Savukārt burvju meistars Jūlijs Krastiņš pasaulē pazīstams kā profesors San Martino de- Kasrtrocca.

Ceļojuma laikā skolēni paplašināja savu redzesloku, uzzināja, ka kļūt par iluzionistu vai burvju meistaru nemaz nav tik viegli, jo ļoti labi jāzina fizika, matemātika un psiholoģija.

Muzejpedagoģiskā nodarbība “Iluzionisma teātris un muzejs “Mystero” iepazīstināja skolēnus ar iluzionisma attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē, paplašināja skolēnu redzesloku par cirka māksliniekiem. Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar ekskursijas vadītāja un muzeja darbinieka profesijām.

Skolēnu un vecāku vārdā gribu pateikt paldies programmai “Latvijas skolas soma” par lielisko iespēju ceļot un iepazīt muzeja ekspozīciju, neizejot no mājām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *