Špoģu vidusskolas skolēni Ziemassvētku priekšvakarā izbauda tiešsaistes koncertu “Ziemassvētki apkārt pasaulei”

Ziemassvētki ir svētki, kurus gaida katrā ģimenē. Ziemassvētku noslēpumu maģiju katra tauta izdzīvo un tulko savā veidā. Lai Špoģu vidusskolas skolēniem radītu Ziemassvētku noskaņu un sniegtu ieskatu citu tautu Ziemassvētku tradīcijās, decembra nogalē iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja izbaudīt koncertlekciju “Ziemassvētku stāsts”. Koncertlekcija mūzikas valodā atklāja daudzveidīgās Ziemassvētku tradīcijas visā pasaulē. Koncertstāstu papildināja īpaši šai programmai sagatavoti videomateriāli, jautājumi uz kuriem skolēni tika aicināti atbildēt.

Koncerta sākumā skolēni iepazina Latvijas Ziemassvētku tradīcijas. Dziedātājs Mikus Abaroniņš uzsvēra, ka senie latvieši svinēja ziemas saulgriežus un izpildīja latviešu tautasdziesmu “Sidrabiņa lietiņš lija”. Turpinājumā koncertstāsts aizceļoja uz Vāciju, Krieviju, Austriju, Angliju, kā arī tika aktualizētas Ziemassvētku tradīcijas Japānā, Ukrainā, Čehijā un ASV. Koncertstāsts atklāja Ziemassvētku svinēšanas vēsturi, Ziemassvētku eglītes izmantošanas un izrotāšanas pirmsākumus, stāstīja par diviem Ziemassvētku mitoloģiskiem tēliem – labo Svēto Nikolausu un ļauno Krampusu, par Pētera Čaikovska baletu “Riekstkodis” un tika atskaņots slavenākais valsis – Vīnes valsis – viens no Johana Štrausa pazīstamākajiem valšiem “Kaizer Walzer” un populārākā Ziemassvētku dziesma, ko atskaņo Woman grupas solists Džordžs Maikls “Last Christmas” (“Pēdējie Ziemassvētki”). Koncertlekcijā skanēja populāras Ziemassvētku melodijas.

Skolēniem radīja interesi interesantie fakti par Ziemassvētku tradīcijām citās valstīs. Īpašu svētku sajūtu radīja iespēja dziedāt līdzi pazīstamās Ziemassvētku dziesmas.

Paldies “Latvijas skolas somai” par dāvāto iespēju, koncertlekcijas veidotājiem un mūziķiem par interesanto vēstījumu!

Lai ikvienā ģimenē Ziemassvētkos ienāk prieks, sirsnība un labestība!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *