Špoģu vidusskolas skolēnu ekrānos cirka izrāde “Alise Brīnumzemē”

Pašā mācību gada izskaņā skolēni devās virtuālā ceļojumā uz pasaku brīnumzemi un iepazina Latvijas iluzionistu Daces un Enriko Pecolli cirka izrādi “Alise Brīnumzemē”. Vienmēr aktuālais Luisa Kerola darbs “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” iedzīvināts krāšņā un aizraujošā cirka mākslas notikumā – izrādē, no kuras skolēniem bija iespēja uzzināt, kas ir mūsdienīgs cirks, saskatīt cirka un teātra elementus, priecāties par burvju trikiem, vērot vizuālās projekcijas, iejusties mākslinieku lomā un izbaudīt došanos ceļojumā pa maģisko dārzu un pili. No datoru ekrāniem skolēni vēroja visas skatuves dekorācijas, kas veidotas no video materiāliem, specefektus un 3D projekcijas, piena dūmu paklājus, krāsainos ziepju burbuļus un citus iluzionisma mākslas specefektus. Ar interesi varēja vērot Amerikas, Itālijas, Ukrainas un Krievijas mākslinieku sniegumu izrādē un doties piedzīvojumos Maģiskajā dārzā un Karalienes pilī, vērot gaisa akrobātiskos šovus un citus “Alises Brīnumzemes” cienīgus brīnumus.

Pirms izrādes noskatīšanās, mācību stundās tika iepazīts grāmatas “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” saturs. Grāmatā aprakstītās dažādas burvestības un brīnumi – tieši to mums reizēm tik ļoti pietrūkst ikdienā. Veicinot skolēnu kultūrizglītību, tika apspriests izrādes tapšanā iesaistīto cilvēku profesionālais diapazons. Skolēni uzzināja, ka izrādes režisore ir Inga Tropa, kostīmu māksliniece Elita Patmalniece, izrādes veidošanā iesaistījusies deju grupas “Buras” horeogrāfe Dace Jonele, galvenās lomas atveidotāja Laura Siliņa, izrādes tapšanā iesaistījās Latvijas Nacionālā teātra butafori un galdnieki, Dailes teātra kostīmu šuvēji un parūku meistari, skatuves apavu meistari no Rīgas apavu uzņēmuma “Elegants”.

Noslēgumā bērni uzrakstīja atsauksmes par pasākumu un dalījās piedzīvotajās emocijās. Bērni rakstīja, ka viņiem iepatikās īpašas vizuālās dekorācijas – netradicionālas formas ekrāni, kuros video mākslas ainavas tika projicētas ar īpašo 3D mapinga sistēmas palīdzību. Skolēni internetā uzzināja, ka visu vizuālo videomākslas materiālu ir izstrādājuši paši iluzionisti Pecolli. Sākumskolas skolēni zīmēja savu mīļāko tēlu vai kādu izrādes fragmentu, kurš patika vislabāk.

Daudzi skolēni piedāvāto izrādi noskatījās kopā ar savu ģimeni, kas radīja kopības sajūtas un pozitīvu gaisotni ģimenēs.

Paldies Latvijas skolas somai par brīnišķīgu iespēju noskatīties ļoti mūsdienīgu, piepildītu ar mūsdienu tehnoloģijām, izrādi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *