Špoģu vidusskolas skolēnu mācību ekskursija uz Starptautisko lidostu “Rīga” un pārtikas uzņēmumu “Spilva”

2019.gada 30.janvārī Špoģu vidusskolas skolēni devās uz Rīgu, lai iepazītos ar dažādu nozaru uzņēmumu darbību Latvijā. Šīs dienas uzdevums bija apmeklēt starptautisko lidostu “Rīga” un uzņēmuma SIA “Orkla Foods Latvija” ražotni “Spilva”.

Ekskursijas sākums bija lidosta “Rīga”, kuru daudzi no mums apmeklēja pirmo reizi. Arī tiem, kuri jau bija te bijuši un arī lidojuši, bija interesanti redzēt visu lidostā notiekošo jau no citas puses (ne kā pasažieriem vai sagaidītājiem). Ekskursiju pa lidostu vadīja atraktīvais gids Arvīds, kurš ar joku un āķīgu jautājumu palīdzību piesaistīja visu skolēnu uzmanību. Uzzinājām cik lidmašīnu ielido, cik izlido vienas dienas laikā, cik pasažieru lidosta apkalpo gada laikā, kā un kāpēc tiek veiktas drošības pārbaudes, arī pašiem bija jāiet cauri rentgena iekārtai, tika pārbaudītas mūsu līdzi paņemtās mantas, katram bija jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Dažiem uz laiku bija jāšķiras no siksnas, citam – no zābakiem, lai izietu drošības pārbaudi. Ekskursijas noslēgumā ar lidostas autobusu braucām apkārt lidlaukam un ar interesi klausījāmies gida stāstījumā par to kas notiek lidlaukā, aplūkojām dažādas lidmašīnas (gan privātās, gan tās, kuras atvestas uz remontu).

Ekskursijas turpinājumā mēs apmeklējām uzņēmuma SIA “Orkla Foods Latvija” ražotni “Spilva”. Bija interesanti uzzināt, ka uzņēmumā ietilpst arī daudzas citas ražotnes, piemēram, Gutta, Everest, Abba, Latplanta un citas.

Sākumā “Spilvas” darbiniece pastāstīja par uzņēmuma darbību, iepazīstināja ar plašo produkcijas klāstu un tad sekoja ražotnes apskate. Pirms apskates bija jāsagatavojas – katram tika izsniegtas bahilas, halāts un cepurīte, kā arī jāiziet roku mazgāšanas procedūra. Ieejot ražotnē, mūs sagaidīja liels troksnis un spēcīgs mārrutku aromāts. Ekskursijas laikā redzējām kā produkcija tiek sagatavota, sapildīta tarā un sapakota. Ražotnē šobrīd darbojas 11 lentas, kur ražo ļoti daudzveidīgu produkciju. Noskaidrojām, ka ražotne savu produkciju ražo daudzām Eiropas un citām valstīm. Ekskursijas noslēgumā bija noorganizēta produkcijas degustācija – iespēja nobaudīt pupiņas ar dārzeņiem, kabaču bārbekju mērcē un ābolu biezeni ar mango un saldkrējumu.

Ekskursija ļāva skolēniem paplašināt savu redzesloku, zināšanas par dažādu nozaru darbību Latvijā, par profesiju un darba iespēju daudzveidību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *