Špoģu vidusskolas zēni uzvar vēsturiskās sacensībās

2014. gada 10. februārī Sventes vidusskolā notika vēsturiskas sacensības – 1. reizi Daugavpils novadā skolu komandas sacentās florbolā. Florbola sacensību atklājēju gods pienācās 9. un jaunāku klašu zēniem.

Tā kā florbola sacensības novadā iepriekš nebija notikušas, tad palīgā galvenajam tiesnesim Jānim Petrovskim bija pieaicināti tiesneši no Rēzeknes novada pašvaldības BJSS. Rēzeknes novadā florbolam izveidojušās senas tradīcijas. Ja Daugavpils novadā eksperimentālā kārtā šogad florbols iekļauts skolēnu spartakiādē tikai zēniem divās vecuma grupās, tad rēzeknieši to spēlē jau daudzus gadus visās vecuma grupās gan zēniem gan meitenēm, tāpēc tiesneši tika aicināti tieši no turienes.

Sacensības pulcēja 8 skolu komandas, kuras sadalītas 2. apakšgrupās un apakšgrupu uzvarētāji savstarpējā spēlē noskaidroja 1. vietu ieguvējus, savukārt apakšgrupu 2. vietas spēlēja par 3. vietu.

Sacensības bija ļoti interesantas jau sākot ar apakšgrupu spēlēm, tikai dažas spēles beidzās ar vairāk kā 1 vārtu pārsvaru, ļoti bieži fiksēts arī neizšķirts.

Saldais ēdiens, protams bija fināli.

Spēlē par 1. vietu sacentās Špoģu vidusskolas un Kalupes pamatskolas komandas. Līdz pirmā puslaika vidum špoģieši guva 2 vārtus, Kalupes komanda palielināja spiedienu un otrajā puslaikā vienus vārtus atguva, tomēr Špoģu vidusskolas zēni prasmīgi aizsargājās un godam izcīnīja 1. vietu. Komandu sacensībām gatavoja skolotājs Sergejs Pavlovs.

Nopietna drāma izraisījās spēlē par 3. vietu starp Vaboles un Sventes vidusskolām. Pamatlaikā neviena no komandām vārtus neguva, saskaņā ar nolikumu bija jāmet soda metieni. Pirmajā sērijā komandas izpildīja 3 metienus. Uzreiz ar pirmo izgājienu Sventes spēlētājs guva vārtus un sventieši noturējās vadībā līdz sērijas pēdējam metienam, kad Vaboles pārstāvim izdevās izraut neizšķirtu, tālāk sekoja izgājieni līdz pirmajai kļūdai. Uzreiz, pirmajā sērijā vārtus guva Vaboles spēlētājs, bet sventieši nespēja pārspēt Vaboles vārtsargu. Grūti aprakstīt Vaboles zēnu un trenera Gunāra Kucina prieku par tik grūtā un saspringtā spēlē izcīnīto 3. vietu.

Pēc sacensībām skolotāji izteica savas domas par florbola sacensību perspektīvām un viennozīmīgs secinājums bija – iespēju robežās paplašināt florbola sacensību programmu skolēnu spartakiādē, jo sacensties vēlas arī meitenes un jaunāko klašu skolēni.

Foto galerija

20150210_florbols_zeni_1999gdzunj.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *