Špoģu vidusskolēni svin Ziemassvētkus senlatviešu garā

Skaļi dziedot, trokšņojot, brazdot, spēlējot dažādus mūzikas instrumentus, 22.decembrī dodas Špoģu vidusskolas budēļi uz pasākumu “Ziemassvētki senlatviešu garā.” Visus sagaida saimes ļaudis, 10. klase. Tiek klāts svētku galds ar tradicionālajiem Ziemassvētku ēdieniem: piparkūkām, pīrādziņiem, zirņiem, pupām. Saimnieks uzaicina svētkus uzsākt ar sen aizmirstu attīrīšanās rituālu – bluķa dedzināšanu. Saimes vīrieši apstaigā visus galdiņus un savāc uz lapiņām uzrakstītus sliktos darbus un liek bluķa dobumā. Visu negatīvo aiznes kopā ar bluķi un sadedzina. Lai uzzinātu, kāds gaidāms nākošais gads, ar ticējumiem un laika prognozēm mūs iepazīstina 9.b klases skolēni. Dabas novērojumi liecina, ka lietavu nebūs un raža izdosies laba! Jau izsenis Ziemassvētku vakars tika uzskatīts par mistisku, nākotni vēstošu, tāpēc pie mums ciemos nāca 9.a klases meitenes, pareģodamas, zīlēdamas katram savu nākotni. Kad saime, dziedot Ziemassvētku dziesmas, cerēja baudīt svētku maltīti, sacēlās negants troksnis: malu malās rībēja, klaudzēja, klaigāja. Tur nāca 11. klases budēļi jeb čigāni, pārvērtušies līdz nepazīšanai. Budēļi nāca ar skaļu dziedāšanu, laimes lāča dancināšanu, zīlēšanu un, protams, saimes ļaužu veselīgo iepēršanu. Kad čigāni pacienāti un aizvadīti, klāt jau jautrie un muzikālie rotaļnieki 12. klase. Viņu atraktīvās rotaļas akordeona pavadījumā lika smieties un izkustēties katram. Izrādās, ka senlatviešu gars mūsos vēl ir gana stiprs, ja ļaujamies to iepazīt un pieņemt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *