Sporta skolotāju seminārs 29.10.2014 Rēzeknes novada Dricānos

Daugavpils novada skolu sporta skolotāji gandrīz pilnā skaitā izmantoja iespēju apmeklēt semināru Rēzeknes novada Dricānu vidusskolā, kuru organizēja Daugavpils novada sporta skola, novada sporta skolotāju metodiskā apvienība un Rēzeknes novada pašvaldības BJSS. Seminārā piedalījās arī Rēzeknes novada sporta skolotāji.

Tikšanās nepieciešamību radīja apstāklis, ka šajā mācību gadā Latgales reģiona un Daugavpils novada skolēnu sporta spēļu kalendārā iekļauta spēle-florbols, kura līdz šim ne Daugavpilī ne Daugavpils novadā netika attīstīta, bet Rēzeknes pusē florbolam ir senas tradīcijas, tāpēc tika lūgts Rēzeknes novada pašvaldības BJSS iepazīstināt mūsu skolotājus ar šīs spēles noteikumiem, tiesāšanu un citām spēles niansēm.

Semināru atklāja Rēzeknes novada pašvaldības BJSS direktors Aldis Ciukmacis, kurš pastāstīja par skolēnu spartakiādes norisi viņu novadā.

Interesantākā informācija, ko Aldis sniedza:
– spartakiādē piedalās 23 Rēzeknes novada skolas un 2 skolas no Viļāniem (Daugavpils novadā 16 skolas, bet vieglatlētika un kross kopā ar 5 Ilūkstes skolām);
– spartakiāde norisinās 55 veidos (Daugavpils novadā 23 veidos);
– sacensības tiek rīkotas otrdien, trešdien, ceturtdien;- sacensībās ir kopvērtējums, sadalījumā pēc skolu izglītojamo skaita;
– vidēji katrā sacensību veidā piedalās 10 skolas (Daugavpils novadā 6);
– skolēnu spartakiāde kalpo vairāk bērnu ieinteresēšanai sacensties, bet florbolā un volejbolā novadā vēl ir izveidotas junioru līgas, kur brīvdienās reizi mēnesī notiek nopietnāki turnīri ar kaimiņu novadu komandu piedalīšanos, šajās līgās startē arī skolu neseno gadu absolventi.

Pēc informācijas par skolu sportu uzstājās  Rēzeknes novada atbalsta centra psiholoģe Natālija Melne par tēmu „Sporta skolotāja loma skolnieka personības veidošanā”. Kaut arī sākotnēji auditorijā bija jūtama neliela skepse, Natālijas atraktīvais tēmas pasniegšanas stils un interesantie uzdevumi neatstāja nevienu vienaldzīgu un uzstāšanās beidzās ar skaļiem aplausiem.

Ar to arī teorētiskā daļa beidzās un skolotāji nonāca florbola trenera Edgara Teivāna rīcībā, kurš vadīja semināra pamattēmu-florbols. Pēc pusstundas apmācību notika draudzības spēle florbolā starp Daugavpils un Rēzeknes novadu skolotāju komandām, kuras laikā arī tika turpināts skaidrot un apgūt florbola noteikumus un taktiskās viltības. Spēle notika ļoti atraktīvā un sportiskā gaisotnē, mūsu komandā lieliski spēlēja vārtsargs, Lāču skolas direktors Andris Meškovskis, bija arī vairākas lieliskas izspēles no kurām sevišķi gribētos izcelt kombināciju pēc kuras pēdējos vārtus Daugavpils novada labā guva kalupietis Vitālijs Aļeksejevs un rezultātā izveidojās situācija, ka skolēni uzvarēja skolotājus, jeb Daugavpils novads-Rēzeknes novads 7:5. Izskaidrojums tam gan nav meklējams mūsu skolotāju superspējās, bet apstāklī, ka komandā spēlēja tikai vīrieši, bet rēzekniešiem arī 3 sievietes, līdz ar to mūsējie bija fiziski stiprāki, tomēr tehniski nenoliedzami Rēzeknes novada skolotāji ir soli priekšā.

Patīkama bija arī aizkulišu daļa, kur skolotāji varēja tikties un izrunāties ar sen neredzētiem kursa biedriem, kolēģiem, paziņām no aktīvās sportošanas laikiem.

Rezumējums par notikušo semināru visiem dalībniekiem bija viens – lieliska organizācija, labas interesantas tēmas, to pasniegšana un vienreizēji pozitīva atmosfēra.

Liels paldies par to visiem, kas piedalījās semināra organizēšanā un īpašs paldies  Rēzeknes novada BJSS direktoram Aldim Ciukmacim.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *