Starptautiskā Putras diena Silenes pamatskolā

10. oktobrī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Putras diena, kad daudzviet pasaulē un tostarp arī Latvijā tiek svinēti svētki par godu putrai – vienam no senākajiem ēdieniem, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Silenes pamatskolā Putras diena atzīmēta 11. oktobrī. No rīta skolas pavāres pacienāja skolēnus un skolas darbiniekus ar gardu, jo gardu auzu pārslu biezputru. Katli ātri iztukšojās, bet daudzi gribētu vēl ēst un ēst. Par to liels prieks. Tas nozīmē, ka skolēni vēlas ēst putras, kuras būtu jāiekļauj skolēnu ikdienas uzturā biežāk arī ģimenēs. Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem. Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, klases stundā runājām kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri.

Ēdiet putras un esiet veseli, stipri un gudri!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *