Sveču mēnesis Randenē

Randenes pamatskolā 2.februārī bija atklāta sveču izstāde. Diena nebija izvēlēta nejauši. Zināms, ka 2.februāris ir Sveču diena. Arī viss februāra mēnesis tiek dēvēts par Sveču mēnesi, jo parasti šajā mēnesī tikušas lietas sveces visa gada vajadzībām. Protams, sākotnēji tās pildījušas tikai apgaismošanas funkcijas. Ir ticējums, ka Sveču dienā lietās sveces degušas visgaišāk un ilgāk. Sveču lējējiem bija jāstrādā ar priecīgu prātu, jo dusmīgu darinātāju sveces dega sprakšķot un ar tumšu liesmu. Tātad – Sveču diena bijusi gaidīta kā jauka gaismas diena, kā svētki.

Izstādei daudzās sveces (to bija vairāk kā 70) atnesa skolas audzēkņi un kolektīvs. Nedēļas laikā visiem interesentiem bija iespēja biedrības “Stāvais krasts” telpās aplūkot to dažādību. Viena no interesantākajām svecēm tika atvesta no Jeruzalemes no Svētā kapa baznīcas. Šī svece ir īpašs 33 sveču saišķis, kas simbolizē Kristus nodzīvotos gadus.

Vieni no aktīvākajiem skolēniem, kas piedalījās izstādes organizēšanā bija I. Druss, P. Kuzmičs, D. Adahovska, I. Politajevs, V. Aņisimova, D. Ļebedevs.

13. februārī skolā turpināsies aktivitātes, kas saistītas ar svecēm, proti, notiks sveču liešanas darbnīca.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *