Sventes vidusskola simto mācību gadu sagaida ar pieaugumu

1. septembrī Sventes vidusskolas aktu zālē pulcējās prāvs skolnieku un skolotāju skaits, lai sagaidītu jaunā mācību gada sākumu. Sveikt viesus ieradās arī Augšdaugavas novada pašvaldības domes izpilddirektore Vanda Kezika, kā arī Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska un pirmklasnieku vecāki.

Zinību dienas atklāšanas pasākumā pēc Valsts himnas atskaņošanas skolas direktors Aleksandrs Sibircevs izteica gandarījumu, ka jaunais mācību gads sākas klātienē. Viņš izteica cerību, ka atšķirībā no pagājušā gada, kad mācības arī iesākās klātienē, šogad nevajadzēs doties attālinātajā režīmā:

”Šis mācību gads ir īpašs ar to, ka tas ir Sventes skolas simtgades gads. 2021. gadā Sventes skolai aprit apaļi 100 gadi. Ja situācija valstī to ļaus, tad rudenī mēs varēsim atzīmēt šo skaisto jubileju.”

Jaunais mācību gads ir īpašs arī ar to, ka kopā ar Sventes vidusskolas audzēkņiem mācības uzsāk Medumu pamatskolas audzēkņi. No 1. septembra Medumu pamatskola darbosies kā ”Sventes vidusskolas programmu īstenošanas vieta ”Medumi”. Medumos mācības turpinās pirmsskolas grupa, 2., 4., un 6. klase, savukārt 7. klasi pabeigušie audzēkņi mācības 8. klasē turpinās Sventē.

Sventes vidusskolā šogad kopā ar neklātienes programmas audzēkņiem mācības uzsāks 204 jaunieši un jaunietes.

Vanda Kezika pauda gandarījumu par lielo Sventes vidusskolas audzēkņu skaitu. Izpilddirektore atzīst, ka visi gaidīja klātienes mācību atsākšanos, gan audzēkņi, gan vecāki, gan skolotāji. Tika paziņots arī patīkams jaunums – tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par Sventes vidusskolas sporta bāzes renovācijas uzsākšanu. 14 mēnešu laikā tiks atjaunots skolas sporta stadions, pārveidota sporta bāze, labiekārtota teritorija. No 1. janvāra, kad tiks apvienota Daugavpils novada Sporta skola un Ilūkstes novada Sporta skola, audzēkņiem pavērsies jaunas iespējas sportošanai. Jaunieši varēs izmantot Ilūkstes sporta infrastruktūru, kur atrodas gan stadions, gan peldbaseins.

Svinīgajā pasākumā pirmklasniekus sveica un uzmundrināja 12. klases audzēkņi, paši mazākie skolēni lasīja dzejoļus, svinīgi izskanēja pirmais skolas zvans.

Sākumskolas skolotāja Aija Valeine Sventes vidusskolā strādā jau 10 gadus. Šogad viņai uzticēta 1. klase, kura jau ir trešā skolotājas darba gados. Milzīgu prieku audzinātājai sagādā lielais audzēkņu skaits. Ja iepriekš pirmajā klasē bija 8 – 9 audzēkņi, tad šogad jau ir 15. Daži skolēni ir pārnākuši no Medumiem, bet dažu bērnu vecāki pilsētas izglītības iestādes vietā izvēlējās tieši Sventes vidusskolu. Aija skaidro, ka, uzsākot šo mācību gadu, ir jūtamas dažādas emocijas – kā pārsteigums un prieks, tā arī neliels uztraukums. Lielākās bažas ir par to, vai izdosies mācīties visu gadu klātienē.

Skola mācību procesam ir gatava, ir sapirkti mācību līdzekļi, kabineti savesti kārtībā, iegādāti mācību piederumi. Skolotāji ir gatavi darīt visu, lai šis gads noritētu sekmīgi.

Sventes skola tika atklāta 1921. gadā kā Sventes valsts sešgadīgā pamatskola. Sākumā tajā mācības norisinājās latviešu un poļu valodā. Tolaik skola atradās Sventes muižas ēkā, bet jaunā ēka tika atklāta 1976. gadā. Kopš tā brīža skolai ir piešķirts vidusskolas statuss. 2008. – 2009. gadā tika veikta skolas rekonstrukcija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *