Sventes vidusskolas 9. un 12. klases skolēni apmeklēja Rundāles pili

Izcilākais baroka un rokoko arhitektūras un mākslas piemineklis Latvijā. Pils celta Kurzemes hercogam Ernstam Johanam Bīronam pēc arhitekta F. B. Rastrelli projekta divos periodos – no 1736. līdz 1740. gadam un no 1764. līdz 1768. gadam. Lielāko daļu interjeru veidojuši tēlnieks J.M.Grafs un gleznotāji F.Martini un K.Cuki. Pils austrumu korpusā apmeklētājiem atvērtas reprezentācijas telpas – Zelta zāle, Baltā zāle un Lielā galerija. Centrālajā korpusā atrodas hercoga apartamenti – parādes saloni un privāto apartamentu telpas, bet rietumu korpusā – pilnībā restaurētas hercogienes apartamentu telpas.

Apmeklētājiem atvērts franču regulārais parks ar rožu dārzu, Zaļo teātri, ornamentāliem parteriem un strūklaku. Vasarās parkā tiek rīkoti Dārza svētki.

Ar interesi skolēni apskatīja izstādi – Mode Latvijā 17.-19.gs. Rundāles pils muzejā ir savākta liela vēsturisku tekstiliju kolekcija. Senākie ir Kurzemes hercogu kapeņu audumu un apģērbu fragmenti. Lielu daļu veido sakrālie tērpi no  Latgales baznīcām un izšūti sadzīves priekšmeti. Izstāde apskatāma hercogienes apartamentu telpās pils otrajā stāvā.

Apciemojot Rundāles pili, tika paredzēts laiks  retro automašīnu  muzeja apmeklējumam, kur Edgara Gasūna meistarīgajās rokās savu “otro jaunību” sagaidījis ne viens vien lepnais sendienu auto. Tepat apskatāmi arī vairāki uz diviem riteņiem braucami spēkrati – motocikli un mopēdi.
www.rundale.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *