Sventes vidusskolas sākumskolas skolēnu patriotiskā noskaņa valsts svētku priekšvakarā

Patriotisma audzināšana Sventes vidusskolā sākas no pašiem pamatiem. Sākumskolas skolotājas katru gadu liek īpašu uzsvaru gatavojoties ar saviem audzēkņiem valsts svētkiem. Svinīgs noformējums klasēs un gaitenī vienmēr pārsteidz un iespaido ciemiņus un liek lepoties pašiem.

Arī šo valsts svētku priekšvakarā skolēni katru rītu svinīgi iededzināja svecītes mākslinieciski pašizgatavotajos lukturīšos valsts simboliskajās krāsās, kuri tika izvietoti Latvijas kontūras formā.

Šī patriotiskā noskaņa tika aktīvi turpināta pagarinātās dienas grupas organizētajos pasākumos. Skolēni piedalījās radošajā darbnīcā: ”Es lepojos ar Tevi, mana Latvija!”, kur viņi atspoguļoja savos zīmējumos visu savu cieņu, godu un mīlestību pret dzimto valsti. Skolotājas Aija Valeine un Ella Balaško motivēja skolēnus pilnveidot savas zināšanas par Latviju, novadot patriotiskas stundas. Skolēni tradicionāli dalījās ar savām zināšanām ar 1. klases skolēniem, pastāstot teiku par Latvijas nacionālo varoni Lāčplēsi. Ar lielu interesi mazie patrioti iesaistījās dažādās interaktīvajās un izzinošās spēlēs.

11. septembra pēcpusdienā pagarinātās dienas grupas skolotājas orgonizēja Lačplēša dienai veltīto pasākumu. Katras klases zēnu komandām bija iespēja izmēģināt savus spēkus un pierādīt tos citiem dažādos sacensību veidos: bumbas un riņku mešanā mērķī, svara celšanā, ka arī citos ātruma un veiklības pārbaudījumos.

Katras klases uzvarētājs tika izvēlēts par savu Lāčplēsi. Žūrija, kuras sastāvā bija pagarinātās grupas skolotājas un sākumskolas skolnieces, izvērtēja rezultātus un apbalvoja dalībniekus un uzvarētājus.

Valsts svētku nedēļas plānotās aktivitātes un pasākumus sākumskolas skolēniem sagatavoja skolotājas Aija Saveļjeva, Janīna Strode, Aija Valeine, Ella Balaško.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *