Sventes vidusskolas skolēni piedalījās 10. Daugavpils Zinātnes festivāla darbā

2015. gada 24. septembrī Sventes vidusskolas 5. – 9. klases skolēni piedalījās 10. Daugavpils Zinātnes festivāla darbā. Braucienu organizēja matemātikas skolotājas: A. Grīnfelde, S. Drugoveiko.

Brauciena mērķis: vienkāršā un uzskatāmā veidā izglītot skolēnus par aktuālām zinātnes tēmām, rosināt jauniešus pievērsties zinātniskiem pētījumiem.

Skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās darbnīcās un aktivitātēs.

Skolēni apmeklēja izglītojošas nodarbības, piemēram „Uzmanību–elektrība!” kuru mērķis bija atgādināt bērniem un jauniešiem elektrodrošības pamatnoteikumus, iemācīt atpazīt brīdinošās zīmes pie elektroietaisēm un ikdienā novērtēt bīstamās situācijas, lai pasargātu sevi un apkārtējos no nelaimes.

Ar prieku un vēlmi bērni pastrādāja darbnīcā „Mana svece”, kurā dalībniekiem bija iespēja izgatavot savu sveci no vaska.

Vēl daudzi skolēni apmeklēja atklāto lekciju „Gaismas brīnišķīgās pārvērtības – kā mēs redzam”. Lekcijas laikā klausītāji varēja uzzināt par acs optisko sistēmu, praktiskus padomus par redzes saglabāšanu un acu higiēnu, biežākām redzes problēmām, kā arī pirmo palīdzību pie acs traumām. Īpaša uzmanība bija pievērsta veselības problēmām, ja ilgstoši strādā pie datora monitoriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *