Sventes vidusskolas skolēnu ekskursija uz Tadenavu

„Saule viz un viz bez gala,
Un tu stāvi saules vidū,
Saules apstarots un apņemts,
Pieliets pilns ar siltu gaismu,
Būsim lieli līdzi saulei!”
/Rainis/

Projekta “Skolas soma” ietvaros Sventes vidusskolas 1.-4. klašu skolēni 17. oktobrī devās ekskursijā uz Tadenavu iepazīties ar Raiņa bērnību, viņa ģimenes dzīvi Tadenavas pusmuižā, izjust tā laika vēsturi, mājas auru, mazā Žanīša bērnības izpriecas. Skolēniem tika piedāvāts gida stāstījums par Pliekšānu ģimenes dzīvi, Raiņa bērnību.

Raiņa muzeja “Tadenava” ekspozīcija ASV saņēmusi starptautisko THEA vides dizaina balvu par izciliem sasniegumiem ekspozīcijas veidošanā. Bērniem bija iespēja izspēlēt dažādas interesantas spēles, kas izgatavotas no koka, sacensties komandu spēlē “Fotoorientēšanās”, iepazīties ar Jāņa Raiņa dzejoļiem par bērnību, atbildēt uz gides jautājumiem.

Skolēni bija ļoti gandarīti par piedāvāto ekskursiju šīs iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *