Sventes vidusskolas skolēnu mācību ekskursija

17.oktobrī Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Sventes vidusskolas skolēniem tika piedāvāta iespēja apmeklēt Daugavpils siltumtīklus un viesnīcu “Latgola”.

Ekskursija sākās Daugavpils siltumtīklos. Galvenais inženieris iepazīstināja skolēnus ar uzņēmuma darbības principiem, deva ieskatu vēsturē un pastāstīja par mūsdienu tehnoloģijām, pateicoties kurām vadīt šo saimniecību ir kļuvis vieglāk, taču saudzīgi uzņēmuma darbinieki izturas arī pret vecajām iekārtām, kuras joprojām tiek uzturētas darba kārtībā.

Galvenais secinājums pēc uzņēmuma apmeklējuma – modernās iekārtas atvieglo cilvēka darbu, taču atbildība, strādājot ar elektroniku ir milzīga, jo viens neuzmanīgs darbinieks var atstāt visu pilsētu bez siltuma un elektrības. Jārēķinās arī ar dažādām avārijas situācijām, kad nekavējoties jāprot pieņemt lēmumu.

Iepazīšanos ar dažādām profesijām turpinājām viesnīcā “Latgola”. Viesnīcas vestibilā apskatījām gleznu izstādi. Interesanti un ar konkrētiem piemēriem no savas prakses viesnīcas vadītāja Ruta Priede pastāstīja par viesnīcas darba specifiku, uzsverot, ka viesnīcā ilgstoši strādā tie, kuri mīl savu darbu un veic ne tikai savus tiešos pienākumus, bet kopēja mērķa labā gatavi palīdzēt jebkuram kolēģim, jo visiem ir kopīgs uzdevums – lai klients ir apmierināts un viņam ir vēlēšanās atkal šeit atgriezties.

Paldies karjeras izglītības konsultantei Dinai Žilvinskai par piedāvāto iespēju iepazīt dažādas profesijas un jauko ekskursiju pa rudenīgo, kļavu lapu zeltā ieskauto Daugavpili, kuru bija iespēja vērot no viesnīcas 10.stāva.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *