Sventes vidusskolas skolniece Nikole Gulbinska – fonda “Sibīrijas bērni” laureāte

Šogad apritēja 80 gadi kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijām. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību Latvijas vēsturei, 1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta vardarbīgajām un nelikumīgajām piespiedu izsūtīšanām uz Sibīriju, konkursa organizētājs komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni” rīkoja bērnu zīmējumu konkursu.

Konkursa kopējā tēma bija Latvijas vēsture – 1941. un 1949. gada deportācijas.

Sventes vidusskolas 3.klases skolniece Nikole Gulbinska zīmējumu konkursā ieguva 3.vietu savā vecuma grupā. Nikolei ļoti patīk zīmēt. Konkursam skolniece darbu izpildīja tušas skrāpējuma tehnikā. Zīmējumā Nikole attēloja preču vilcienu un cilvēku pūli, kuri atvesti, lai dotos nezināmā virzienā.

2021. gada 14. jūnijā Latvijas Televīzijā fondā “Sibīrijas bērni” notika zīmējumu konkursa laureātu apbalvošana, kur dalībnieki saņēma atzinības rakstu, naudas balvu un vērtīgas vēstures grāmatas “Sibīrijas bērni”, bet š.g. 17. augustā Nikole kopā ar skolotāju piedalījās svinīgajā pasākumā Rīgas pilī, kur Valsts prezidents Egils Levits sveica visus konkursa uzvarētājus. Konkursa “Sibīrijas bērni” laureātu darbi tiks apkopoti grāmatā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *