Sventes vidusskolas skolniece pētniecisko darbu konferencē

Darbu aizstāv 6. klases skolniece Samanta Saveļjeva

5.04.2019. Daugavpils novadā (DNKC “Vārpa”) notika pētniecisko darbu konference. Šajā konferencē piedalījās arī Sventes vidusskolas 6. klases skolniece Samanta Saveļjeva. Samanta aizstāvēja savu pētniecisko darbu matemātikā „Bikšu nopirkšana bez uzlaikošana” un ieguva 1. vietu (ar rezultātu 38,5 p. no 40 p.).

Mazliet no darba:
Tas nav noslēpums, ka mūsdienās cilvēki ir ļoti aizņemti un daudzi būs saskārušies ar situāciju, kad pēkšņi un steidzami ir nepieciešamība iegādāties bikses, bet to mērīšanai nav ne laika, ne vēlmes.
Rakstot pētniecisko darbu, man bija interesanti uzzināt kaut- ko vairāk par bikšu vēsturi, to veidiem un kā pareizi izvēlēties bikses. Es arī gribēju noskaidrot, kā var nopirkt bikses, iepriekš tās nemērot.
Pētījuma jautājums: Ja cilvēkam nav iespējas pamērīt bikses, vai viņš var nopirkt vajadzīgo izmēru bez uzlaikošanas? Kā labāk to izdarīt?

Samanta, apsveicam!

Lai būtu vairāk rādošu un interesantu ideju un veicas turpmākajā darbā.

PD vadītāja matemātika skolotāja Svetlana Drugoveiko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *