Sventes vidusskolas skolnieces Daugavpils novada ZPD konferencē ieguva godalgotas vietas

Konferences uzvarētāja Sanita Prekele

15.04.2015. Daugavpils novada kultūras centrā notika zinātniski – pētniecisko darbu konference.

Zinātniski – pētniecisko darbu konferencē piedalījās arī Sventes vidusskolas skolnieces.

Konferences laikā Sanita Prekele veiksmīgi aizstāvēja savu pētniecisko darbu  matemātikā „Dzimšanas datuma spirāle” un ieguva 1. vietu.

Mazliet no darba: Ikvienam cilvēkam ir savs dzimšanas datums. Tā ir ciparu virkne, kuru varam attēlot uz rūtiņu lapas, ievērojot noteiktus nosacījumus. Tātad katram cilvēkam pēc dzimšanas datuma var uzzīmēt „dzimšanas dienas spirāli”. 8.klases skolnieces Sanita Prekele izpētīja „dzimšanas datuma spirāles”, izskaidroja, ka spirāles veids ir atkarīgs no nuļļu daudzuma. Sanita, uzzīmējot radinieku spirāles,  konstatēja, kuriem radiniekiem un kādas spirāles daļas ir līdzīgas viņas spirālei.

2. vietu ieguva 8.klases skolniece Jevgeņija Kalinčuka ar savu darbu matemātikā „Origami un regulārie daudzstūri”.

Mazliet no darba: Origami izcelsme nav pilnībā skaidra. Nosaukums „origami” ir cēlies no japāņu valodas „ori” (locīt) un „kami”(papīrs) (apvienojot ar ori, kami kļūst par gami). Skolniece izpētīja, ka origami – papīru locīšanas pamatprincipu zināšanas dod iespēju  izveidot  daudzus regulārus daudzstūrus, izmantojot gan origami pamatformu – kvadrātu, gan dažādus moduļus.

Abu skolnieču darbu rakstīšanu vadīja un  prezentācijai gatavoja matemātikas skolotāja Svetlana Drugoveiko.
Apsveicam!
Lai veicas turpmākajā darbā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *