Sventes vidusskolas Vispārējās vidējās izglītības dienas un neklātienes programmas izglītojamie aktīvi atbalstīja Eiropas valodu dienas iniciatīvu

Sventes vidusskolas Neklātienes un Vispārējās vidējās izglītības dienas programmas izglītojamie aktīvi atbalstīja Eiropas valodu dienas iniciatīvu, kas Eiropas valstīs ir radusies 2001. gadā, bet aktīvi atbalstāma mūsu valstī kopš tās oficiālās iestāšanās Eiropas Savienībā – no 2004. gada. Katru gadu  Latviešu valodas aģentūra rīko dažādus izglītojošus, kultūras un izklaides pasākumus gandrīz divu mēnešu ilgā periodā – no 22. septembra līdz 18. novembrim.

Izglītojošs pasākums neklātienes un dienas programmas skolēniem tika organizēts trijās valodās – latviešu, angļu un vācu. Galvenais mērķis  bija pievērst izglītojamo uzmanību Eiropas valodām, valodu daudzveidībai, motivējot viņus to aktīvai un efektīvai apguvei.

Pasākums notika konkursa veidā. Tajā piedalījās jauktās 10.-12.klašu komandas. Tika piedāvāti dažādi prezentāciju veidi ar 8 saturiski radošiem uzdevumiem, informatīviem video. Gan skatītāji, gan komandu dalībnieki uzzināja daudz jauna par valstīm, kuru valodu apgūst. Arī skatītāji varēja piedalīties interaktīvajās valodu spēlēs.

Pasākums deva iespēju ne tikai novērtēt izglītojamo latviešu valodas un svešvalodu (angļu un vācu) zināšanu un prasmju apguvi kreatīvā,  praktiskā prezentēšanas veidā, bet arī  motivēt izglītojamos pilnveidoties kā personības, attīstot sevī spējas uzstāties publiski  lielas auditorijas priekšā.

Scenāriju izstrādāja un pasākumu vadīja vācu un angļu valodas skolotājas E. Balaško un I. Kazakeviča. Pasākumu  izvērtēja kompetentas žūrijas pārstāvji: latviešu valodas skolotāja un direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā neklātienes izglītības programmā Inese Ivdra,  latviešu valodas skolotāja Aina Sukāne, vēstures skolotāja un direktora vietniece mācību darbā dienas izglītības programmā Inna Pipčenko, vēstures un kulturoloģijas skolotājs Raimonds Rēķis,  krievu valodas skolotāja Biruta Ondzule. Pasākuma noslēgumā žūrija apbalvoja komandas ar diplomiem un balvām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *